Zīmēšanas nodarbības “Pienene. Pienene, nodarbību pieraksti par dzimto dabu

Nodarbības kopsavilkums vidējā grupā par zīmēšanu “Pienene”.

Akhmetzjanova Lilija Rastamovna, Iževskā, Udmurtijas Republikā, Izglītības iestādes°60 pašvaldības izglītības iestādes skolotāja.
Darba apraksts:Šī nodarbība būs noderīga vidusskolas skolotājiem. dhow grupas, skolotāji un vecāki. Bērns cieši iepazīsies ar ziediem un iemācīsies nodot visu pieneņu skaistumu.

Mērķis: iemācies zīmēt pieneni.
Uzdevumi:
Iemācieties pārraidīt raksturīgās iezīmes zieds (attēls, struktūra un forma, tā skaistums)
Nostiprini zināšanas par pieneni, iemācies atšķirt to no citiem ziediem.
Iepazīstieties ar mīklām un sakāmvārdiem par pienenēm.
Nostipriniet savas spējas organizēt savu darba vieta, darba laikā uzturiet tīrību.
Izkopiet spēju baudīt zīmēšanu un attīstiet radošo iztēli.
Uzdevumi izglītības jomās : izziņa, daiļliteratūra, mākslinieciskā jaunrade, komunikācija, darbs, mūzika.
Materiāli: zilas, violetas un rozā krāsas loksnes (izvēlēties), dzeltena un zaļa guaša, salvetes, otas N°2, ūdens, burkas, statīvi.


Ieguvumi: pienenes bilde, dzīvā pienene ar lapām, lācītis, soma.
Priekšdarbi: pārskatīja rokasgrāmatu “pieneņu ziedi”; smaržoja svaigus pienenes ziedus, garšoja ziedputekšņus; pastaigu laikā pinām vainagu lellei; viņi novēroja, ka ziedi atveras saullēktā un aizveras saulrietā; lasīt M. Prišvina stāstu “Zelta pļava”. Pirms nodarbības sakārto galdus “P” formā, vidū novieto soliņus un sakārto nepieciešamie materiāli. Novietojiet krēslus gar paklāja malu, uzstādiet molbertu ar rokasgrāmatu un novietojiet Lāci uz krēsla.
Nodarbības gaita:
(uz paklāja. Bērni sēž uz krēsliem gar paklāja malu. Viņiem priekšā krēsls, uz kura sēž Lācis ar pienenēm, blakus pienenes bilde.)
Audzinātāja: Puiši, paskatieties, kas šodien ieradās pie mums! Sveiks, Mishka! Es redzu, ka jūs nenācāt pie mums ar tukšām rokām. ko tu atvedi?


lācis: Es atnācu pie tevis un ieraudzīju sauli! Es to paslēpu somā.
Audzinātāja: Lāci, vai drīkstu palūkoties, kādu sauli tu atnesi puišiem?
lācis: Tu vari (es skatos)
Audzinātāja: Hmm... gribi zināt, ko Miška tur slēpa? (Jā!) Tad uzmini mīklu. Vienkārši klausieties uzmanīgi!
Zālājā pie meža
Ziedi ziedēja
Dzeltens kā saule
Uz zaļas kājas.
Un tiklīdz viņi izaugs,
Viņi uzliks cepures.
Mīksts, gaisīgs,
Paklausīgs vējam.

Audzinātāja: (noklausieties puišu atbildes, tad izņemiet no somas pieneni) Labi, puiši, jūs pareizi uzminējāt mīklu! Tā ir pienene!
Saule nometa zelta staru.
Izaugusi pirmā jaunā pienene.
Tam ir brīnišķīga zelta krāsa.
Viņš ir liela saule, mazs portrets.

Puiši, ko jūs varat pateikt Mishka par šo ziedu? Paskatieties uz attēlu, atcerieties mūsu pastaigas. Vai zieds ir dzīvs? Kāpēc?
Bērni: No pienenēm var veidot vainagus. Zieds ir dzīvs, jo tas elpo, ēd, aug, vairojas.
lācis: (raud) Es arī gribu pīt vainagu, bet man ir tikai viens zieds.
Audzinātāja: Ak, ak! Problēmas! Puiši, kas mums jādara? Miška vēlas pīt vainagu, bet viņam ir tikai viens zieds...
Bērni: Mums jāpalīdz Mishka! Zīmējam!
Audzinātāja: Lāci, puiši saka, ka prot uzzīmēt pieneni. Tad mums būs vesels pieneņu lauks un varēsiet pīt vainagu. Puiši, Miška, paskaties uz pieneni. No kā tas sastāv? (Parādi pienenes attēlu) Kāts ir kā kociņš, krāsa zaļa.


Lapas izskatās kā Ziemassvētku eglīte.


Zieds ir apaļš, dzeltens, kā saule.


Senatnē viņi teica: "Zelta pienene ir mīļais saules dēls." Vai pienene izskatās pēc saules? (Bērnu atbildes)
Audzinātāja: Lāci, tagad puiši tev parādīs kā zīmēt pienenes. Ejam pie galdiņiem.
(Bērni stāvēja blakus galdiem. Krēsli atrodas uz paklāja)
Audzinātāja: (rāda roku, vienlaikus saliekot vienu pirkstu)
1) Puiši, ko mēs darīsim? (krāsot)
2) Uz ko mēs zīmēsim? (Uz papīra loksnēm)
3) Ar ko mēs zīmēsim? (krāsas, otas)
4) Ko es uzzīmēju vispirms, ko tad? Tu runā, un es zīmēšu. Puiši, paskatieties uz mani! (Es zīmēju pēc viņu vārdiem)
5) Ko es saņēmu? Lāci, paskaties uz pieneni, kuru es tev uzzīmēju! sulīgs, spilgts zieds, gara tieva kāja, kā bultas uz lapām! Viņš aug laukā un bauda silto sauli.
lācis: Paldies Tev! Man ļoti patīk šis zīmējums! Tik gaišs un dzīvespriecīgs!
Audzinātāja: Puiši, paskatieties uz soliņiem. Ir otas, salvetes, zaļa un dzeltena krāsa un papīrs. Bet papīrs divās krāsās – izvēlies pats, kurā izcirtumā augs tavs zieds – no rīta vai vakarā. Un neaizmirstiet, galds ir tīrs, galds ir tīrs, es arī esmu tīrs! Lūdzu, paņem visu nepieciešamo un stājies pie galdiņiem. Pārbaudīsim, vai viss ir uz jūsu galdiem. Zaļa un dzeltena krāsa, ota, salvetes, ūdens burka, papīra lapa. Labi padarīts!
Tagad paņemiet krēslus. Vai visi sēž? Paskaties uz mani. Lācis gaida no jums skaistas un glītas pienenes. Zīmējiet uzmanīgi, veltiet laiku! (Bērni zīmē) Vai visi ir zīmējuši kātus un lapas? (Kas zīmē visātrāk, lūdz uzzīmēt vēl vienu kātu vai lapu) Un tagad, kamēr mūsu krāsa žūst, iedomāsimies, ka esam izcirtumā.
(Pirkstu vingrošana "Zieds")
Izcirtumā auga pienene (sadodieties rokās, attēlojot pumpuru)
Kādā pavasara rītā es atvēru ziedlapiņas (atver rokas, izpleti pirkstus)
Skaistums un uzturs visām ziedlapiņām (izklājiet un salieciet pirkstus vārdu ritmā)
Kopā viņi iedod saknes pazemē! (Pārvietojiet pirkstus - saknes)
Vakars. Dzelteni ziedi pārklāj ziedlapiņas. (cieši savelciet savus savstarpēji savienotos pirkstus)
Viņi klusi aizmieg, galvas nokarā...

Puiši, tagad krāsa ir nožuvusi un mēs varam uzzīmēt pašu ziedu.
(Tiem, kas beidza agrāk) Tagad ejiet augšā uz Mišku un pastāstiet, kurā laukā aug jūsu puķe - no rīta vai vakarā, un kā jūs uzzīmējāt pieneni, kā tas izrādījās. ( Pabeigtie darbi sakrauj uz palodzes, lai izveidotu 2 pienenes laukus, no rīta un vakarā.
lācis: Kāda skaistule!!! Cik daudz sulīgu, košu pienenes tagad uzziedējušas mūsu laukā! Zem saules! Es tagad noteikti varu nopīt vainagu! Liels paldies puiši!!!

No pieredzes strādājot 1.junioru grupā vasarā.

Netradicionāla zīmēšanas tehnika, kas palīdz skolotājai (šajā gadījumā mēs palikām grupā lietus dēļ) Parasta trauku mazgāšanas sūklis var palīdzēt mums izveidot oriģinālu un pārsteidzošas gleznas. Gleznošana ar sūkli ir lielisks risinājums tiem bērniem, kuri vēl neprot prasmīgi turēt rokās otu, un ne visiem bērniem patīk nosmērēt rokas ar krāsu. Mācīties krāsot ar sūkli ir vienkārši: uz paletes ielieciet nepieciešamo dažādu krāsu krāsu daudzumu un mēģiniet ar sūkli pārkrāsot lielu kontūru zīmējumu. Parādiet bērnam, kā ar sūkli uzklāt krāsu uz papīra.: pieskarties pēkšņi vai plaši izplatīties.

Netradicionāla zīmēšanas tehnika"Pienenes"

Mērķis:

Māciet bērniem zīmēt ar sūkli uz veidnes Pienene

Māciet bērniem atšķirt krāsas un pareizi tās nosaukt

Zīmējot veidojiet bērniem pareizu stāju

Bagātināt bērnu māksliniecisko pieredzi

Attīstīt smalkās motorikas pirksti

Audzināt bērnos interesi par zīmēšanu, pozitīvu emocionālo reakciju un precizitāti izpildes laikā

Ievada daļa

J: - Puiši, paskatieties pa logu - līst (pievērš bērnu uzmanību rotaļu laukuma puķu dobei).

Puiši, paskatieties, ko dzelteni ziedi aug puķu dobē. Kādi viņi ir? - (Bērnu izteikumi). Skolotāja rezumē – šie ziedi ir dzelteni, kā saule.

E. Serovas dzejoļa “Pienene” lasīšana

Nēsā ​​pienenes

Dzeltens sarafīts

Pieaug, saģērbies

Mazā baltā kleitiņā

Fiziskās audzināšanas minūte. Skolotājs parāda kustības atbilstoši tekstam un aicina bērnus tās atkārtot.

Nēsā ​​pienenes (apsēdies)

Dzeltens sarafīts (rokas virs galvas saules apļa formā)

Viņš izaugs un saģērbsies (mēs lēnām ceļamies, rokas uz sāniem)

Mazā baltā kleitiņā (pavasaris)

J: Puiši, saule dod mums siltumu, tā silda mūs ar saviem stariem. Silda kokus, krūmus, putnus, dzīvniekus un mūs. Bet tagad viņš ir prom. Kur tas ir? Kur tas bija paslēpts? - Bērnu atbildes. Skolotāja rezumē – saule paslēpās aiz mākoņa.

J: Lai mums nebūtu skumji bez saules, es vēlos jums iemācīt zīmēt pienenes ziedus. Vai tu zīmēsi ar mani? - Bērnu atbildes. Skolotāja aicina bērnus apsēsties pie zīmēšanas galdiem un koriģē stāju.

Galvenā daļa

Uz molberta ir pienenes attēls (skolotājs pievērš bērnu uzmanību). Uz galdiem katram bērnam ir sūklis, veidne un palete ar krāsu (skolotājs vērš bērnu uzmanību uz sūkli un paskaidro, ar ko bērni krāsos).

J: - Puiši, paskatieties, jūsu pienenes ir pilnīgi baltas (skolotājs pievērš uzmanību rakstiem).

Skaties uz bildi. Kādā krāsā ir pienenes kāti un lapas? - Bērnu atbildes. Skolotājs paskaidro, kā ar sūkli uz veidnes krāsot kātu un lapas.

Skaties uz bildi. Kādā krāsā ir pienenes cepure? - Bērnu atbildes.

Skolotājs maina krāsu un sūkļus un paskaidro, kā uz veidnes krāsot cepuri.

Skolotājs vajadzības gadījumā palīdz bērniem.

Beigu daļa

J: - Tātad mēs saņēmām pienenes. Puiši, ko mēs darījām? - Bērnu atbildes.

Vai jums patika gleznot ar sūkli? - Bērnu atbildes.

Skolotāja uzslavē bērnus un kopā ar bērniem izliek zīmējumus izstādē.

J: Puiši, mēs nedaudz sasmērējām rokas. Ko darīt? - Bērnu atbildes. Skolotājs rezumē: jums ir jāmazgā rokas.

No skolotāja darba pieredzes. Netradicionāla zīmēšanas tehnika. Zīmēšana ar cietu otu, izmantojot “poke” metodi - “Ziedi, ziedi...”

Darba autors:Šakleina Irina Jurjevna, MADOU TsRR d/s Nr.110 Kaļiņingradas apgabala skolotāja, Kaļiņingradas pilsēta.
Šis materiāls ieinteresēs pirmsskolas skolotājus, strādājot ar bērniem. pirmsskolas vecums, vecākiem. Zīmējumu var izmantot kā dāvanu vai telpas noformējumu.
Mērķis: radīt apstākļus bērnu individuālo radošo spēju īstenošanai.
Uzdevumi:
- ieviest netradicionālas zīmēšanas tehnikas;
- attīstīt spēju radīt (sadarbībā ar skolotāju un patstāvīgi) vienkāršus tēlus, saistīt attēlu ar apkārtējās pasaules objektiem;
- attīstīties tehniskās iemaņas, rokas-acu koordinācija, motoriskās īpašības un veidojošās prasmes;
Materiāli un instrumenti:
- vizuālais materiāls (glezna, ilustrācija vai daba);
- zīmēšanas papīrs;
- bieza guaša;
- birste ar cietiem sariem līmei;
- lupatas suku žāvēšanai.

Strādāju pirmajā junioru grupā (bērni 2-3 gadi). Vadīt izglītojošas aktivitātes(nodarbībai) tiek dotas 10 minūtes. Kā es vēlos saviem bērniem dot maksimumu šajā īsajā laika periodā. interesanta informācija, lasīt dzeju, nodarboties ar fiziskiem vingrinājumiem, elpošanas vingrinājumi un radīt citu skaistumu...Īpaši, kad apkārt zied vēl nebijuša skaistuma puķes! Viņu skaistums ir tik īslaicīgs...
Kā saglabāt atmiņā ziedu skaistumu? Nu, protams, mēs varam tos uzzīmēt.
O. Čusovitina “Dāvana mammai”
Es mīlu savu mammu
Es viņai uzdāvināšu.
Dāvanu taisīju pati
No papīra ar krāsām.
Es to iedošu mammai
Maigi apskauj.
Zīmēšanas nodarbībām “atradu” palīgu - cietu saru otu līmei. Lai strādātu, mums ir nepieciešama sausa birste, un, ja tas notiek, ka jums ir jānomazgā krāsa, tad pēc otas mazgāšanas ūdenī, jums tā jānosusina ar drānu. Mums vajag biezu guašu. Uzliekam krāsu uz otas gala un “piesitam” otu, uzklājot krāsu uz papīra. “Knock” - tieši tā mēs runājam ar bērniem. Birstes gals ir vērsts uz griestiem.
Cik brīnišķīgu darbu mēs darām.
Pavasaris ir atnācis, saule sasildījusi un te tās ir... pienenes.
Vysotskaya O. "Pienene"
Saule nokrita

Zelta stars.
Pienene izaugusi
Pirmkārt, jauns.
Viņam ir brīnišķīgs
Zelta krāsa.
Viņš ir liela saule
Mazs portrets.

Nodarbībās ar bērniem vecumā no 2 līdz 4 gadiem skolotājs veic sagatavošanās darbus katram bērnam: no krāsaina papīra izgriež lapas, pielīmē tās uz papīra loksnēm; 2-3 gadus veciem bērniem zīmējam ar vienkāršu zīmuli nākotnes zieda kontūra,


un bērni 3-4 gadus veci paši zīmē ziedu.


Vispirms uzklājiet krāsu pa topošā zieda kontūru un pēc tam krāsojiet pāri brīvajai vietai centrā. Bērni zīmē kātu ar flomāsteriem vai krāso, bet mēs dāvinām vāveres otu.
Bērni vidējā grupa(un vecāki) paši zīmē zaļas lapas, skolotājs neveic priekšdarbus.



Paskaties, putnu ķiršu koks ir uzziedējis.


S. Jeseņins “Putnu ķirsis” (fragments)
Putnu ķiršu smaržīgs
Pakāries, viņš stāv,
Un zaļumi ir zeltaini
Tas deg saulē.

A. Barto " Pavasara negaiss"(izvilkums)
Putnu ķirsis, putnu ķirsis
Tas uzziedēja gravā.
Putnu ķirsis, putnu ķirsis
Tas ir balts un balts.
Un tagad ir pienācis maijs. Gaisā virmo ceriņu smarža...

Svetlana Dzhus “Ceriņi”
Krūms zied ceriņos,
Tikai tas zied pavasarī, nevis vasarā.
Bites lido apkārt un dūko:
“Ziedu aromāts ir ļoti patīkams.
Mēs riņķosimies pār to visu dienu.
Ak! Cik skaisti ir ceriņi!”

Bērniem vecumā no 2-4 gadiem veicam sagatavošanās darbus katram bērnam.


Ceriņu ziedu attēlošanai pirmās jaunākās grupas bērniem tika dota gatava atšķaidīta krāsa (fuksija + balta).


Un bērni attēloja šo ceriņu zīmēšanas klasē Vispirms bērni krāsoja ceriņu ķekarus tumšā krāsā (violetā, fuksijas krāsā), neļaujot pirmajai kārtai nožūt, uzklāja ar baltu guašu. Krāsas sajaucas, veidojot dažādus toņus, radot apjomu.



Tātad rudens ir pienācis. Bet puķu dobē joprojām ir skaisti ziedi.

Marina Blinnikova "Astra".
Dārzā ir šāds zieds
un viņš izskatās pēc zvaigznes.
Var būt jebkura krāsa.
Rudens pušķim
noplūksim skaistu ziedu,
To sauc ASTRA.

Tas ir mūsu komandas darbs.


Paldies par jūsu uzmanību!

Šīs nodarbības mērķi ir:

  • attīstīties leksikā vārdi: klusā daba, glezna, pumpuri, pļava, aromāts un salīdzinošās frāzes;

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

MDOU IRMO "Markovskis" bērnudārzs kombinētais tips"

Nodarbības piezīmes

vizuālajā mākslā

Tēma: "Pienenes"

skolotāja Stepanova D.N.

Programmatūras uzdevumi:

  • stiprināt savas zīmēšanas prasmes netradicionāla tehnoloģija“iedur ar cietu, daļēji sausu otu”;
  • iepazīstināt ar zīmējuma elementa “drukāšanas” metodi;
  • attīstīt vārdu krājumu ar vārdiem: klusā daba, glezna, pumpuri, pļava, aromāts, salīdzinošās frāzes;
  • attīstīt kompozīcijas prasmes;
  • izkopt mīlestību pret dabu un interesi par glezniecību.

Materiāls:

  1. A5 lapa ar vāzes attēlu
  2. Izdales materiāls:
  • A4 lapa ar dažādu vāžu attēliem;
  • Akvareļu krāsas;
  • šķīvis ar baltu guašu;
  • cieta suka;
  • birste Nr.4, Nr.2;
  • flomāstera vāciņš;
  • papīra salvetes;
  • mitrās salvetes.

Muzikālais pavadījums:

P.I. Čaikovska “Ziedu valsis”.

Priekšdarbi:

  • bērnu zīmēšanas lapu tonēšana;
  • strādāt, izmantojot tehniku ​​“iedurt ar cietu pussausu otu”;
  • bērnu vāzes zīmējuma izgatavošana, izmantojot sietspiedi;
  • iegaumējot V. Stepanova dzejoli “Pienene” (viens bērns)

Izglītības pasākumu norise:

Pedagogs: Dedzis rasainā zālē

Zelta lukturītis

Tad tas izbalēja, nodzisa

Un pārvērtās par pūkām

(bērniem - pienene)

Pedagogs: Tieši tā, pienene. Pienene ir brīnišķīga burvju zieds. Kāpēc tu domā?

Bērni: (pārvēršas par pūkām un var lidot tālu, zied no vēla pavasara līdz rudenim, izskatās pēc saules.....)

Pedagogs: Jā, puiši, šis vienkāršais zieds mūs priecē visas vasaras garumā. Savācam pušķos un pinam vainagus. Vai jūs to pat zināt

lieliski mākslinieki bieži attēloja šo vienkārši un ļoti skaista puķe. Apskatīsim, kā mākslinieki attēlo pienenes.

1., 2., 3. slaids (slaidi ar attēliem, kuros attēlotas pienenes)

Bērns lasa dzejoli

Ceļmalas pienene
Bija kā zelta saule
Bet tas izbalēja un kļuva līdzīgs
Līdz pūkainiem baltiem dūmiem.

Tu lido pāri siltai pļavai
Un pār kluso upi.
Es būšu tev kā draugs,
Pamājiet ar roku ilgi.

V. Stepanovs

4. slaids

Pedagogs: Es gribēju apskatīt šo attēlu sīkāk. Īzaka Levitāna "Pienenes".

Nāksim tuvāk un mēģināsim saskatīt un sajust attēlu tā, kā to jūt autors.

Tā ir tikai klusā daba.

– Vai atceries, kuras gleznas sauc par klusajām dabām?

Bērni: (attēli, kuros attēloti ziedi vāzē, dārzeņi vai augļi)

Pedagogs: Pārbaudīsim, kā jūs zināt!

Didaktiskā spēle "Atpazīt attēlu"

(Slaidrādes: ainava, portrets un klusā daba).

Pedagogs: Kura mākslinieka glezna ir klusā daba?

(Ja bērni uzminēja pareizi, visi attēli pazūd un klusās dabas izmērs palielinās).

Pedagogs: Ejot pa pļavu, māksliniece salasīja pienenes, ielika vāzē, un tās izrādījās ļoti skaistas. Un tas viņu iedvesmoja uzgleznot šo attēlu.

Pedagogs: Kur mākslinieks novāca ziedus? Tātad, kā tos var saukt?

Bērni :( Pļavā. Pļava.)
Pedagogs: Kāpēc, jūsuprāt, mākslinieks izvēlējās tik pelēku, drūmu fonu?

Bērni :( Salīdzinot ar pelēko fonu, pienenes baltās un dzeltenās cepurēs izskatās košas, siltas, gaisīgas)

Pedagogs: Puiši, pievērsiet uzmanību, attēlā redzamas dažādas pienenes. Kāda ir atšķirība?

Bērni: (Pumpuri, ziedoši ziedi un tie, kas jau noziedējuši ar baltām cepurītēm)

Pedagogs: Puiši, spēlēsim spēli. (Bērni stāv aplī)

Didaktiskais vingrinājums ar bumbu “Izvēlies vārdu”
Dzeltens kā saule.
Apaļš kā...
Mīksts kā...
Balts kā...
Pūkains kā...
Trausls kā...
Kāds brīnišķīgs zieds!

Pedagogs: Puiši, tagad iesaku iedomāties, ka mūsu istabā ir šī vāze ar pienenēm. (Bērni sēž puslokā ekrāna priekšā)
– Ko mēs varam teikt par vāzi? Kāda viņa ir?

Bērni: (māls, smags)

Pedagogs: Vāze ir smaga, no māla, un ziedi tajā izskatās trausli un smalki.

Puiši, vai šeit ir saule?

Bērni: Jā

Pedagogs: Kā tu uzminēji?

Bērni: nav pašā bildē.

Pedagogs: Tas pazuda aiz loga. Vēl nav gaišs, slinks.

Tas nedaudz spīd cauri stiklam. Uz vāzes spīd saule un no tās krīt ēna.

Puiši, istabā ir ziedi. Kāda ir mūsu smarža? Ieelposim to.

Bērni: (Salds, medus, smaržīgs, svaigs...)

Pedagogs: Puiši, ko jūs jūtat, skatoties uz šiem ziediem? Kāds tev noskaņojums?

Bērni: labs, priecīgs, mierīgs.

Pedagogs: Siltums, prieka sajūta, vēlme pagarināt vasaru. Kā sauc cilvēku, kurš attēlo visu, ko viņš redz uz papīra?

Bērni: Mākslinieks.

Pedagogs: Un, skatoties uz šo attēlu, es pats gribēju kļūt par mākslinieku. Un tu?

Atcerieties, kad pēdējo reizi zīmējām vāzi? Dažas no tām ir tukšas...

Bērni: Liksim tajā pienenes pušķus.

Pedagogs: Pirms ieņemt vietu mūsu radošajā darbnīcā, iesaku atpūsties.

Fiziskais vingrinājums "Pienene"
Pienene, pienene!
(Viņi pietupās, tad lēnām paceļas)
Kāts ir tievs kā pirksts.
Ja vējš ir ātrs, tad ātrs
(Tie izkliedējas dažādos virzienos)
Tas ielidos izcirtumā,
Apkārt viss čaukstēs.
(Viņi saka "sh-sh-sh-sh-sh")
Pieneņu putekšņlapas
Viņi izklīdīs apaļā dejā
(Turiet rokas un ejiet pa apli)
Un tie saplūdīs ar debesīm.

Parādīts, kā uzzīmēt pieneni

Pedagogs: Kā mēs varam uzzīmēt pumpuru?

Bērni: iegremdējot.

Pedagogs: Kā izskatās pumpurs? Parādīsim ar aizvērtu plaukstu (rādītzīmējot pumpuru).

"Un dzelteni ziedošs zieds izskatās kā atvērta palma, piemēram, šī."

Kā mēs to varam uzzīmēt? To var krāsot, izmantojot cietu otu ar kātu. (Ziedējošas pienenes zīmēšanas demonstrācija)

– Tagad esam tikuši līdz interesantākajam pūkainajam ziedam. Tas nozīmē, ka pienenes sēklas ir nogatavojušās un ir gatavas lidot tālu, tālu ar vēju. Iesaku uzzīmēt šo ziedu, izmantojot nospiedumu (zīmogu). Vai visi esat redzējuši, kā tiek uzlikts zīmogs? Tas ir tad, kad objekts ar rakstu tiek iegremdēts krāsā un šis attēls (zīmējums) tiek izdrukāts uz papīra. Izmantojot apdrukas metodi, iegūsim sulīgas pienenes. Kādi ir pienenes izpletņi?

Bērni :( Uz sniegpārslām, krustiem.)

Pedagogs: Lai iegūtu šādu attēlu, vāciņš ir jāiemērc krāsā un jāatstāj nospiedums (rāda ziedu elementa apdrukas metodi) (rāda ziedu elementa apdrukas metodi). Liekas? Jā, bet mums ar vienu izdruku ir par maz, vajag taisīt daudz. Kādas formas ir pienenes baltā cepure?

Bērni: apaļš

Pedagogs: Tieši tā, un mēs ar jums aplī veidosim izdrukas. Kad visi ziedi ir gatavi, varam krāsot uz tievajiem kātiem un lapām. Mēs zīmējam tikai ar otas galu.

Bērnu patstāvīgas aktivitātes

Pedagogs: Uzzīmējiet tik daudz krāsu, cik uzskatāt par nepieciešamu. Visi zīmējumi būs dažādi - kādam būs viens pumpurs, kādam trīs, kāds zīmēs daudz pūkainu pienenes, bet kāds nē.

Skolotājs nodrošinaindividuālu palīdzību, pievērš uzmanību spējai komponēt skaņdarbu.

Atspulgs

- Mūsu darbs ir gatavs! Vai jums patika? Kas bija visgrūtākais? Kas ir visvieglāk?

– Jūs, puiši, izrādījās tik skaistas, maģiskas pienenes.

– Vai zināt, kā mākslinieki izkārto savas gleznas pirms izstādes? (Rāmjos). Iesaku pēcpusdienā izgatavot rāmjus un sarīkot izstādi vecākiem. Kas mums varētu būt vajadzīgs? (Tā kā bērni ir pastāvīgi iesaistīti dažādi veidi radošumu, viņi piedāvā: quilling sloksnes, krāsaina gofrētā kartona sloksnes, plastilīna flagellas).


Programmas saturs:

Turpināt iepazīstināt bērnus ar pārstāvjiem flora dzimtā zeme.
Paplašiniet un precizējiet zināšanas par pienenēm.
Iemācieties izvēlēties tēlainus vārdus.
Iepazīstiniet bērnus ar jēdzienu "ārstniecības augs".
Attīstīt dzirdes uztveri.
Izkopt emocionālu reakciju uz zieda skaistumu, aprakstot to poētiskā formā.
Veicināt attīstību uzmanīga attieksme uz dzīvo dabu.

Aprīkojums:

Pieneņu bildes.
Dzelteni kartona apļi, kas attēlo sauli (3 gab.).
Lodveida vates gabaliņi un pienenes modelis no zaļa papīra un dzeltenām salvetēm.
Dzeltena guaša, zaļi tonētas papīra lapas, zīmēšanas aprīkojums.

Priekšdarbi:

1. Pieneņu novērošana.
2. Apgūstot E. Serovas dzejoli “Pienene”.

Nēsā ​​pienenes
Dzeltens sarafīts.
Kad viņš izaugs, viņš saģērbsies
Mazā baltā kleitiņā:
Viegls, gaisīgs,
Paklausīgs vējam.

Pienene

Pieneņu struktūra

Pienenes

Nodarbības gaita:

Pavasaris beidzot ir sācis sevi, un, lai cik dusmīga būtu ziema, tās laiks ir beidzies. Pavasari bieži sauc par ziedēšanas laiku. Kāpēc tu domā?

Uzmini mīklu:

Pieneņu mīkla

Dedzis rasainā zālē
Zelta zieds.
Tad tas izbalēja, nodzisa
Un pārvērtās par pūkām.

Šī ir pienene. Kuri mīklas vārdi jums teica pareizo atbildi?
Pienene ir viena no pirmajām, kas pavasarī parādās kā dzeltena saule jaunā zaļā zālē.

Didaktiskais vingrinājums "Klausieties uzmanīgi"

Bērni tiek mudināti uzmanīgi klausīties un sasit plaukstas, dzirdot vārdu “pienene”.
Pienene, dīvāns, piekabe, pienene, bungas, pienene, puika, pienene.

Pienene ir savvaļas zieds, jo neviens par to nerūpējas.

Pienene aug gandrīz visur:
Uz jūsu augstās kājas,
Pacelšanās augstumos
Tas aug arī uz ceļa,
Gan ieplakā, gan zālē.

Psihovingrošana "Pienenes"

(Izpildīts mūzikas pavadījumā)

Iedomājieties, ka esat mazas pienenes. Siltie saules stari sildīja zemi. Jūs esat mazi asni, ļoti vāji, trausli, neaizsargāti. Bet tagad pavasara saule ir sasilusi, un ātri sāk augt mazi asni. Jūsu lapas ir izaugušas, kāts kļuvis spēcīgs, jūs sniedzaties pēc gaismas, saules. Cik labi! Uz kāta parādījās neliels pumpurs. Tas aug, uzbriest un beidzot izpleš savas ziedlapiņas. Sākumā ziedlapiņas šķiet nedaudz saburzītas, bet tad tās iztaisnojās, un visi apkārtējie ieraudzīja pūkainu dzeltenu ziedu, piemēram, sauli. Mēs esam daudzkārt redzējuši pienenes, un tagad apskatīsim šo ziedu attēlā. Tas parāda pieneni lielu, lielu, lai mēs to varētu labāk redzēt. (Rādīt attēlu).

Kā sauc šo ziedu? No kādām daļām šis augs sastāv? Parādiet, kur atrodas tā lapas, kāts, zieds, saknes. Kādā krāsā ir tās lapas un kāts? Ziedu? Kur zieds aug? Tātad, kā to sauc?

No rīta saulainā izcirtumā bez pulksteņa var uzzināt laiku. Pulksten 5-6 uzlec saule un atveras pienenes. Līdz vakaram dzeltenās gaismas nodziest un aizveras. Pienene tik ļoti mīl sauli, ka nenolaiž acis no tās - pagriež pēc tās ziedgalvu.

Vingrošana acīm "Saule un pienenes"

No rīta austrumos lēks saule – pienene raugās uz austrumiem.
(Bērni skatās uz dzeltenajiem apļiem - “saule” saskaņā ar tekstu).

Pusdienlaikā saule celsies augstu, augstu — pienene cels galvu uz augšu.
Vakarā saule sāks norietēt pret saulrietu - un pienene nolaiž skatienu pēc tās un aizver savu ziedu.

Ar ko var salīdzināt pieneni?

Didaktiskais vingrinājums “Izvēlies vārdu”

Dzeltens kā saule.
Apaļš kā...
Mīksts kā...
Balts kā...
Pūkains kā...
Trausls kā...
Kāds brīnišķīgs zieds!

Bet pienenes ne vienmēr ir dzeltenas un izskatās kā saule. Laiks iet, un dzeltenās ziedlapiņas nomaina baltas pūkas.

Zelta un jauna
Pēc nedēļas viņš kļuva pelēks.
Un pēc divām dienām
Mana galva ir plika.

Baltās pūkas ir sēklas. Pūš vējš, sēklas izkliedējas tālu, tālu dažādos virzienos. Viņi nokrīt zemē un sadīgst. Parādās jauni ziedi.

Elpošanas vingrinājums "Pūc uz pienenes"

Spilgtā saulainā dienā
Uzziedēja zelta zieds.
Pūš viegls vējiņš -
Mūsu zieds šūpojās.
Pūta stiprs vējš -
Ziedlapiņas uztraucas.

Bērni pūš uz pieneņu ziedlapiņām ar dažādu spēku un vēro ziedlapu kustības intensitāti.

Balta pūkaina bumbiņa
Parādījās atklātā laukā.
Viegli uzpūtiet uz tā
Bija zieds - un nav ziedu.

Tad tie pūš uz pienenes vates, neizpūšot vaigus.

Pienene ir ārstniecības augs. Ārstniecības augs ir augs, ko medicīnā izmanto ārstēšanai. Pieneņu lapas un saknes izmanto klepus ārstēšanai un apetītes uzlabošanai.

Un cilvēki gatavo ļoti garšīgu ievārījumu no pienenes ziediem.
Un ne tikai cilvēki izmanto pienenes. Bites, kamenes un tauriņi mīl lidot pie pienenēm. Viņi ēd pieneņu saldo nektāru. Un bites pēc tam no tā gatavo pienenes medu – biezu un smaržīgu.

Fiziskais vingrinājums "Pienene"

Pienene, pienene!
(Viņi pietupās, tad lēnām paceļas)

Kāts ir tievs kā pirksts.
Ja vējš ir ātrs, tad ātrs
(Tie izkliedējas dažādos virzienos)

Tas ielidos izcirtumā,
Apkārt viss čaukstēs.
(Viņi saka "sh-sh-sh-sh-sh")

Pieneņu putekšņlapas
Viņi izklīdīs apaļā dejā
(Turiet rokas un ejiet pa apli)

Un tie saplūdīs ar debesīm.

Uz zaļas zāles dzeltenās pienenesļoti skaists. Lai gan to ir daudz, jums nevajadzētu tos izvēlēties. Pienenes nestāvēs vāzē, tās uzreiz nokarās. Un pienenes vainags ātri vien zaudēs savu skaistumu. Tas ir aprakstīts dzejolī “Zieds”. Klausieties:

Zieds

Zieds pļavā
Es to salauzu skrienot.
Noplēsa,
Priekš kam -
Es nevaru izskaidrot.
Stiklā
Tas stāvēja dienu un nokalta.
Cik ilgi viņš stāvēs pļavā?
(V. Viktorovs)

Nelasīsim pienenes un saglabāsim skaistumu. Un bites mums pateiks paldies par ziedu saglabāšanu viņiem.

Un tagad es iesaku jums uzzīmēt pienenes uz šiem zaļajiem zālieniem (tonētas papīra lapas). Bet pirms sākam zīmēt, sagatavosim pirkstus.

Pirkstu vingrošana "Zieds"

Izcirtumā auga pienene,
(Sadodiet rokas, attēlojot "pumpuru")

Kādā pavasara rītā es atvēru ziedlapiņas.
(Atveriet rokas, atvelciet pirkstus)

Skaistums un uzturs visām ziedlapiņām
(Vārdu ritmā izpletiet un savienojiet pirkstus)

Kopā viņi iedod saknes pazemē!
(Savienojiet rokas ar plaukstu aizmuguri, kustiniet pirkstus - "saknes")

Vakars. Dzelteni ziedi pārklāj ziedlapiņas.
(Cieši saspiediet savus savstarpēji savienotos pirkstus)

Viņi klusi aizmieg, galvas nokarājas.
(Nolieciet rokas uz ceļiem)

Zīmējums “Pienenes pļavā”

Bērni zīmē ar dzeltenu guašu uz tonētām (zaļām) papīra lapām.
Pēc darba pabeigšanas zīmējumi tiek izlikti viens otram blakus uz grīdas - “pieneņu pļava”.

Krāsas pēkšņi kļuva kā ziedi,
Izgaismots viss apkārt!
Jaunā dzeltenā sarafā
Pieneņu pļava.