Zīmēšanas nodarbības (sagatavošanas grupa) izklāsts par tēmu: Nedēļas tēma: Ražas novākšana. Par maizi Piezīmes par zīmēšanu sagatavošanas grupā

Natālija Basargina
Nodarbības piezīmes iekšā sagatavošanas grupa"Rudens dāvanu" zīmēšanai

Mērķis: mācīt, pamatojoties uz iespaidiem un zināšanām un prasmēm, patstāvīgi noteikt klusās dabas saturu, tās kompozīciju, priekšmetu krāsu gammu, fonu, kā arī attēlošanas metodes zīmējumā.

Materiāli: Pētersīļu lelle, guaša, otas, papīrs, ūdens burkas.

Nodarbības gaita:

Skolotāja atgādina, ka bērni ir iemācījušies attēlot dažādus dārzeņus, augļus, rudens zari, zina to formu un krāsu, kā arī prot no tām izgatavot skaistas klusās dabas.

Šodien tu izdomāsi un uzzīmēsi savu rudens klusās dabas. Klusā daba var saturēt dažādus dārzeņus, augļus, sēnes, rudens zari. Tos var attēlot vāzē, grozā, uz šķīvja. Jūs zināt, ka katrai klusajai dabai ir galvenā tēma. Kā tas izceļas citu priekšmetu vidū? (Atrašanās vieta, izmērs, krāsa.) Kas jāpatur prātā, attēlojot citus priekšmetus? (Lai šiem priekšmetiem pēc izmēra ir jābūt līdzīgam galvenajam priekšmetam, bet atšķiras no tā krāsas vai toņos.) Uzaicinājis bērnus sākt strādāt, skolotājs dod viņiem pilnīgu neatkarību.

Beigās klases Stendā izstādīti bērnu darbi.

Spēlēsim,” iesaka skolotāja. – Aicināsim Petrušku apskatīt mūsu klusās dabas. Viņš, protams, nezina, kas ir klusā daba.

Viņš uzliek pētersīļus uz rokas.

Pētersīļi, mēs vēlamies jums parādīt mūsu klusās dabas.

Kas ir klusā daba? - jautā Petruška.

Bērns runā.

Ja redzat attēlā,

Uz galda kafijas tase

Vai augļu dzēriens lielā karafe,

Vai vāze kristālā,

Varbūt glāze kefīra, litrs kvasa vai kūka -

Tātad šis ir viss attēls

To sauks klusā daba.

Un es redzu kluso dabu. Tur viņš karājas pie sienas. Uz tās ir arī dabas objekti uzzīmēts! - iesaucas Pētersīlis.

Pētersīļi, vai jūs zināt, ka katrā klusajā dabā ir galvenie priekšmeti - jautā skolotāja.

Kā zināt, kurš priekšmets ir vissvarīgākais?

Skolotājs aicina bērnu paskaidrot Pētersīlim, ar ko galvenais priekšmets atšķiras no pārējiem. Jūs varat turpināt sarunu ar Pētersīļiem un runāt par citu objektu saistību ar galvenajiem caur to izmēru, krāsu un atrašanās vietu.

Publikācijas par šo tēmu:

Nodarbības kopsavilkums “Rudens dāvanas” Rudens dāvanas. Mērķis: nostiprināt zināšanas par rudens dabas parādībām, pievērst uzmanību šī gadalaika skaistumam. Bagātināt un uzlabot.

Sastādīja: Ivanova Jeļena Vladimirovna Mērķis: piesaiste locītavai radošā darbība bērni un viņu vecāki. Ir tik ļoti rudens laiks.

Izglītības situācijas kopsavilkums, gatavojoties lasītprasmes mācīšanai ar vidējās grupas “Rudens dāvanas” bērniem Izglītības situācijas kopsavilkums, gatavojoties lasītprasmes mācīšanai ar bērniem vidējā grupa par tēmu: “Rudens dāvanas. Iepazīstinām ar skaņu "I".

Ekoloģijas izglītojošo aktivitāšu kopsavilkums vispārējās attīstības orientācijas grupā bērniem no 4 līdz 5 gadiem “Rudens dāvanas” OOD kopsavilkums par ekoloģiju vispārējās attīstības orientācijas grupā no 4 līdz 5 gadiem. Tēma: “Rudens dāvanas” Mērķis: Nostiprināt bērnu zināšanas par dārzeņiem.

Vecākā pirmsskolas vecuma bērnu un vecāku radošās darbnīcas “Rudens dāvanas” darba organizācijas kopsavilkums Bērnu un pieaugušo kopīgās radošās darbības tēma “Nojumes dāvanas” Mērķis: Kopīgas radošās darbības organizēšana mijiedarbības sistēmā.

Tēma: “Rudens dāvanas”. Vecuma grupa: Otrā junioru grupa. Izglītības joma: kognitīvā attīstība. Darbības veids: organizēta.

Nodarbības par runas attīstību sagatavošanas grupā “Rudens pēdas meklējot” kopsavilkums“Meklējam rudens pēdas” Programmatūra: iemāciet bērniem komponēt aprakstošs stāsts par gada laiku, izmantojot mnemoniskas tabulas; drošs.

Aprīkojums un materiāli: papīrs melnrakstiem (jebkura izmēra un kvalitātes); biezs papīrs krāsošanai, A-3, (vai A-4) formāts; vienkāršs zīmulis, mazgājams, asināmais; uzskates līdzekļi: vairāki labi zināmi, vienkāršas formas dārzeņi (kartupeļi, burkāni, sīpoli, bietes), vai to manekeni vai attēli; vismaz 9 krāsu guaša; ūdens burkas; vāveru otas (biezas fonam, vidējas objektiem, plānas kontūrām un sīkām detaļām): kluso dabu reprodukcijas ar dārzeņiem (vienkāršas kompozīcijas), negatīvu piemēru diagrammas ar tipiskām kompozīcijas kļūdām.

Nodarbības mērķi: nostiprināt dārzeņu jēdzienu, ieviest jēdzienu “klusā daba”, nostiprināt iegūtās zināšanas par attēla galveno objektu izvietojumu, tālāk iepazīties ar kompozīcijas likumiem - iemācīties harmoniski sakārtot objektus lapas plaknē. frontāla kompozīcija, ņemot vērā brīvo telpu un formātu, iemācīt zīmēt vienkāršas ģeometriskas figūras un sajust to saistību ar reālu objektu, iepazīties ar darba paņēmieniem ar guašu, iepazīties ar darbu secību, krāsojot ar krāsām, attīstīt domāšanu , novērošana, uzmanība, atmiņa, smalkās motorikas rokas.

Nodarbības gaita

1. Organizatoriskais moments: pārbaudām materiālu pieejamību un gatavību darbam. (Krāsas ir aizvērtas, ūdens netiek ievilkts. Atveriet krāsas un piepildiet ar ūdeni tieši pirms krāsošanas!)

2. Ziņo par nodarbības tēmu. Puiši, ko mēs zīmējām pēdējā nodarbībā? Vai ābols ir auglis vai dārzenis? Kādus dārzeņus jūs zināt? Kā tie atšķiras no augļiem? Šodien mēs gleznosim kluso dabu ar dārzeņiem, kā īsti mākslinieki.

Skolotājs rāda gleznas reprodukciju vai fotogrāfisku kluso dabu, kurā attēloti dārzeņi.

Kas ir klusā daba? Šis ir nedzīvu objektu attēls: augļi, ēdieni, ziedi, dārzeņi vai visi vienlaikus. Jūs un es zīmēsim dārzeņus. Parāda, kuras tieši.

3. Apmācība. Lai attēls izdotos skaists, vispirms trenēsimies - mēģināsim uz melnajām lapām uzzīmēt dažādu dārzeņu formu. Skatieties, puiši, kāda forma ir kartupeļiem? Tie ir nevienmērīgi apļi vai ovāli. Uzzīmēsim kartupeli ar vienu kustību (rāda uz viņa lapas). Tagad mēģiniet to uzzīmēt pakāpeniski, izmantojot daudzus triepienus (rāda). Kamēr bērni mēģina zīmēt uz aptuvenā melnraksta, skolotājs palīdz, atgādinot, ka roka ir atslābināta, ka nevajag pārāk daudz nospiest uz zīmuli, lai līnijai jāatgriežas tajā vietā, no kuras tā nākusi. .

Labi padarīts! Tagad redzēsim, kāda forma ir burkāniem. Tas izskatās kā ļoti iegarens trīsstūris, tikai tā stūri nav asi, bet noapaļoti. Skolotājs parāda uz savas lapas, puiši praktizē - uzzīmē vairākus dažāda izmēra burkānus.

Piezīme: maziem bērniem, ne augsts līmenis sagatavošana, pietiek ar divu veidu vienkāršas formas dārzeņiem. Ja nodarbība tiek vadīta ar vecākiem bērniem, ar augstāku zināšanu, prasmju un koncentrēšanās spēju līmeni, varat sarežģīt uzdevumu: pievienot dārzeņus un pat ieviest kompozīcijā vienkāršus priekšmetus.

4. Darba izpilde. Skolotājs izdala papīru darbam. Lai praktizētu maketēšanas prasmes un brīvu vietas sajūtu uz lapas, šim darbam labāk ņemt A-3 papīru. Skolotājs novelk taisnu līniju savas lapas vidū un, salīdzinot to ar reprodukciju, jautā: Puiši, kādu līniju es novilku? Ko es uzzīmēju? Tad viņš paskaidro, ka šādi tiek apzīmēta tabulas plakne, kad mēs zīmējam daudzus objektus. Tālāk viņš parāda, kā brīvā secībā sakārtot dārzeņus uz galda, atgādinot likumu par galveno varoņu atrašanās vietu attēla centrā.

Ievieš vairākus jaunus likumus: par attiecību starp objektu horizontālo izvietojumu un papīra loksnes horizontālo izvietojumu, par efektu, kad tuvumā esošie objekti bloķē attālos objektus. Tā kā šajā vecumā bērnu redzes spējas tikai attīstās, viņiem var būt grūtības sajust saistību starp priekšmetu formu, izmēru un relatīvo novietojumu ar palaga brīvo vietu. Apmācības mērķi ietver pakāpenisku šīs sajūtas veidošanos. Šajā nolūkā skolotājs pirmajās nodarbībās pakāpeniski izskaidro un parāda vienkāršākos izkārtojuma likumus un pēc tam maigi kontrolē to izpildi (izmantojot atgādinājumus un pievēršot bērna uzmanību kļūdām), līdz bērni tos apgūst.

Tipiskas kļūdas, zīmējot kluso dabu un kā tās pārvarēt:

  • Objekti ir zīmēti pārāk mazi - mēs koriģējam to izmēru, līdz tas ir harmoniski savienots ar lapas brīvo vietu.
  • Objekti ir “iestrēguši kopā vienā kaudzē” vai ir stipri pārvietoti vienā virzienā, lai citās vietās lapa izskatās nepamatoti tukša - mēs tos brīvi un harmoniski sadalām pa loksni, uzsvaru liekot uz centru.
  • Objekti tiek nepamatoti pārvietoti uz lapas malām, “izkrīt” no lapas vai pat nogriezti ar lapas malu - mēs tos pārvietojam uz vidu, lai centrālā vizuālā zona būtu aizpildīta un visi objekti būtu pilnībā redzami .
  • Lai izvairītos no šīm trim izplatītajām izkārtojuma kļūdām, ieteicams shematiski uzzīmēt šādu kļūdainu kompozīciju negatīvos piemērus un parādīt tos, paskaidrojot, kā to izdarīt nepareizi.
  • Objektu kontūras nav aizvērtas - mēs noņemam spraugas, nogādājam līnijas līdz vietai, no kuras tās radušās.
  • Pastāvīgi ir jāatgādina, ka jānoslauka papildu rindas kur tuvs objekts aptver attālu. (Šai tēmai var veltīt atsevišķu nodarbību.)

Nodarbības iespējas: var radīt sarežģītāku kompozīcijas uzdevumu - mazu dārzeņu izkārtojums pa lielāka objekta perifēriju centrā - kartupeļi ap kāpostu galvu.

Kad klusā daba ir sakārtota, varat piepildīt ar ūdeni, atvērt guašu un sākt krāsot. Šajā posmā mēs atzīmējam šādus svarīgus punktus:

Papīra, otu un guašas krāsu kvalitāte - papīram jābūt biezam, piemērotam krāsošanai; guašai jābūt svaigai, plastmasai, vismaz 9 krāsām; vāveru otas, mīkstas, vairāki izmēri priekš dažādi veidi darbojas Ja zīmēšanas materiālu kvalitāte ir zema (plāns rakstāmpapīrs, sintētiskās otas un no vecmāmiņas mantotas 6 vecas kaltētas guašas burciņas), bērns piedzīvos radošuma prieku, taču no šādām nodarbēm gaidīt kādu estētisku rezultātu ir neloģiski.

Bērni darbu parasti sāk krāsot nevis no lielām līdz mazām detaļām, bet tieši otrādi - nevis pats ābols, piemēram, bet ābola aste, nevis ainava aiz cilvēka, bet acis un mute uz cilvēka sejas. utt. Šī bērnu uztveres iezīme ir jāatjauno. Mēs sākam gleznot jebkura satura gleznainas kompozīcijas no fona, secīgi pārejot no. arvien lielākus objektus, uz mazas detaļas! Šajā tēmā tas ir fons aiz galda un galda plakne. Mēs pārejam pie kompozīcijas galvenajiem “varoņiem”, šajā gadījumā dārzeņiem, pēdējiem.

Jau no pirmajām gleznošanas nodarbībām ir svarīgi bērniem iemācīt jaukt krāsas! Lai to izdarītu, skolotājs aicina bērnus izvēlēties savu iecienītāko fona krāsu un pēc tam atlasīt saistītās krāsas(piemēram, visas zilās un zaļās, vai visas siltās - dzeltenā, oranžā, okera) un, sajaucot tos jebkurā secībā, nokrāsojiet fonu tā, lai tiktu radīta krāsaina vibrācija, vienas krāsas plūsma citā, pretstatījums dažādi vienas vai vairāku krāsu toņi.

Pirmajās stundās skolotājs pats parāda, kā tas tiek darīts, un pēc tam uzrauga un palīdz bērniem apgūt šo gleznošanas likumu. Tas pats tiek darīts ar galdu: ja tas ir koka galds, tiek atlasītas visas kokam atbilstošās krāsas (visas siltās, plus zaļās nokrāsas), un koka faktūra tiek nodota, izmantojot atsevišķus dažādu toņu triepienus. Ja plānojat attēlot galdautu vai salvetes, mēs izvēlamies krāsas, pamatojoties uz fona un dārzeņu krāsu, izmantojot vienkārša raksta elementus.

  • Krāsu triepieni, tāpat kā zīmuļa triepieni, tiek novietoti atbilstoši priekšmetu formai!
  • Mēs neuzkrītoši pievēršam bērnu uzmanību ēnu klātbūtnei un veidojam tās pievienojot aukstos zilos toņus, vai pievienojot melno.
  • Ja bērniem ir grūti panākt toņu un krāsu kontrastu un objekti ir “jaukti” un grūti atšķirami, viņi var un vajadzētu izmantot paņēmienu tumšā tonī ar plānu otu iezīmēt kontūras.

5. Nodarbības kopsavilkums. Bērniem ir jānostiprina jēdziens par augļiem un dārzeņiem, jāzina, kas ir “klusā daba”, jāzina iepriekš minētie maketēšanas noteikumi, krāsošanas darbu veikšanas kārtība, krāsu sajaukšanas noteikums un jāmācās zīmēt vairākus vienkāršas formas dārzeņus. Nodarbības noslēgumā tiek rīkota vispārējā izstāde un darbi tiek apspriesti. Ikviens, kurš mēģināja, neatkarīgi no rezultāta, ir pelnījis uzslavu.

6. Nodarbības pabeigšana: darba vietu uzkopšana.

valsts budžets izglītības iestāde Samaras reģiona vidējais rādītājs vispārizglītojošā skola 4 no Syzran pilsētas, Syzran pilsētas apgabala, Samaras reģionā, strukturālo apakšnodaļu, īstenojot izglītības programma pirmsskolas izglītība, - “Bērnudārzs” (446028, Samaras reģions, Syzran, Korolev Ave., 7-A)

Sagatavoja skolotāja: Paramonova. E.V.

Plāns - tiešo izglītības pasākumu kopsavilkumsar pirmsskolas vecuma bērniem sagatavošanas skolas grupā.

Temats:"Rudens dāvanas"

Integrācija izglītības jomās : “Sociāli komunikatīvā attīstība”, “Kognitīvā attīstība”, “ Runas attīstība", "Mākslinieciskā un estētiskā attīstība", "Fiziskā attīstība".

Uzdevumi:

"Kognitīvā attīstība"

Nostipriniet vispārējos jēdzienus "augļi", "ogas", "raža".

Sniedziet priekšstatu par ogu un augļu raksturīgajām īpašībām.

Turpināt attīstīt izpratni par augļa nobriešanas secību un noteikt cēloņu un seku attiecības.

"Sociālā un komunikatīvā attīstība"

Praktizējiet īpašības vārdu saskaņošanu ar lietvārdiem.

Attīstīt bērnu spēju izteikt un pamatot savus spriedumus. Aktivizējiet bērnu vārdu krājumu: augļi, ogas, raža, dārzs, dārznieks.

Attīstīt bērnos spēju uzrakstīt aprakstošu stāstu par augļiem un ogām. - Turpināt attīstīt bērnos spēju runāt par ogu un augļu ieguvumiem cilvēka veselībai.

Nostipriniet spēju mijiedarboties ar vienaudžiem spēles laikā. "Runas attīstība"

"Mākslinieciskā un estētiskā attīstība"

Turpināt attīstīt spēju zīmējumā nodot pazīstamo augļu un ogu raksturīgo formu un krāsu.

Nostiprini savas prasmes darbā ar guašas krāsām.

"Fiziskā attīstība"

Attīstīt motorisko aktivitāti, spēju apvienot vārdus ar kustību.

Attīstīt roku smalko motoriku.

Radīt apstākļus literāra darba uztverei.

Metodes un tehnikas:
- praktiski: didaktiskā spēle, dinamiska pauze, pārsteiguma moments, pārbaude, mākslinieciska produkta izveide - zīmēšana;
- vizuāls: skatoties uz ilustrācijām, manekeniem (augļiem, ogām).

Verbālā: mīklas par augļiem un ogām, situācijas saruna, lasīšana, stāsts, jautājums.

Materiāli un aprīkojums: grozs ar augļiem un ogām, lelle - bibabo vectēvs Ražas novākšana, sieta, trauks, ilustratīvs materiāls, brīnišķīga soma, spēle “Garšīgā sula”, izvilktu augļu un ogu pusītes apelsīns, ābols, citrons, arbūzs, bumbieris, plūme; paraugs ar dažādu augļu un ogu sastāvu. Bērniem ir papīra loksnes apļa formā ar diametru 8 cm, otas, guaša.

Kopīgu pasākumu organizēšanas formas

Bērnu aktivitātes

Kopīgo pasākumu organizēšanas formas un metodes

Motors

1. Dinamiska pauze “Apple”
Mērķis: attīstīt bērnu motorisko aktivitāti, spēju apvienot vārdus ar kustību
2. Pirkstu spēle “Apelsīns”
Mērķis: attīstīt smalko motoriku.

Produktīvi

Zīmējums "Rudens dāvanas".
Mērķis: attīstīt spēju izteikt zīmēšanu īpašības augļi un ogas.

Kognitīvā un pētniecība

1. Spēles vingrinājums “Mīklas zīmēšana”
Mērķis: attīstīt spēju atrast veseluma otru pusi.
2. Didaktiskā spēle"Brīnišķīga soma"
Mērķis: attīstīt spēju atrast un atpazīt objektus ar tausti.

3. Didaktiskā spēle “Kas vispirms, ko tad” Mērķis: dabas cikla secības noteikšana (no zieda līdz auglim). 4. Problēmsituācijas “Kas ir grozā?” modelēšana.

Mērķis: attīstīt spēju rast risinājumus problēmsituācijai.

1. Ceļojumu spēle“Ciemos ar vectēva ražu” Mērķis: attīstīt spēju sarunāties un mijiedarboties vienam ar otru.

Komunikabls

1. Mīklu minēšana.
Mērķis: attīstīt verbālo un loģisko domāšanu.
2. Aprakstoša stāsta sastādīšana pēc shēmas “Rudens dāvanas”.
Mērķis: attīstīt sakarīgu runu; pastiprināt leksikā bērni ar vārdiem: augļi, ogas, apaļas, sulīgas, saldas, skābas, sulas.
3. Verbālā spēle “Garšīga sula”.
Mērķis: praktizēt lietvārda saskaņošanu ar īpašības vārdu.
4. Saruna par augļiem un ogām.
Mērķis: attīstīt sakarīgu runu, spēju atbildēt uz jautājumu pilnā teikumā.

Lasīšana daiļliteratūra(uztvere)

A. Igebajeva dzejoļa “Dāsnā raža” lasījums

Mērķis: veicināt dzejoļa tēlaino uztveri.


Zīmēšanas stundas kopsavilkums sagatavošanas grupā.
Klusā daba "Rudens dāvanas".

Sagatavots un veikts:
skolotāja Andreeva T.V.
Maskava 2013
Klusās dabas zīmēšanas nodarbības “Rudens dāvanas” kopsavilkums.
Programmatūras uzdevumi.
Nostiprināt zināšanas par glezniecības žanru - kluso dabu, sniegt priekšstatu par kompozīciju. Parādiet krāsainā fona lomu klusajā dabā. Iemācieties uzzīmēt vienkāršu trīs līdz četru objektu kompozīciju akvareļos. Iepazīstiniet ar jēdzienu “izcelt” un kā to uzzīmēt. Iemācieties zīmējumā nodot objektu formu, krāsu un izmēru. Attīstīt vīziju estētiskais skaistums klusajā dabā
Iekārtas un materiāli.
Kluso dabu reprodukcijas, klusā daba (daba) Akvarelis, balta papīra loksnes akvareļiem A4 formātā, otas (vāvere Nr. 1, 2, 4), ūdens krūzes, mitrās salvetes katram bērnam
Nodarbības gaita.
Pedagogs:
- Puiši, atcerieties, mēs skatījāmies bildes un iepazināmies ar vienu no žanriem vizuālās mākslas- Klusā daba? Apskatīsim vienu no tiem šodien gleznu reprodukcija no I. T. Hrutska gleznas “Ziedi un augļi”.
- Ko tu redzi bildē? (Bērnu atbildes)
Šo gleznu sauc par "Ziediem un augļiem". Kāpēc mākslinieks to tā nosauca? (Bērnu atbildes)
– Pie kāda glezniecības žanra tā pieder?
Klusā daba tulkojumā no franču valodas nozīmē “mirusi daba”, taču šis nosaukums nenosaka visu šī žanra būtību un daudzveidību. Aplūkojot klusās dabas, mēs varam novērot dabas pasaules un cilvēku apkārtējās lietu pasaules bagātību. Mākslinieki, attēlojot parastas lietas, parāda savu skaistumu un unikalitāti. Klusajās dabās lietas runā pašas par sevi, aicina apbrīnot to formas, faktūras, krāsas skaistumu un liek sajust aromātu.
- Kāda ir atšķirība starp dabīgajiem augļiem un ziediem un tiem, kas attēloti attēlā?
- Kādas krāsas augļus mākslinieks attēlojis?
– Kādu jūs redzat šīs kombinācijas un formas skaistumu?
– Kas vispirms piesaistīja tavu uzmanību?
Aiciniet bērnus atrast attēla kompozīcijas centru, pievērsiet uzmanību krāsu kombinācijai, t.i., krāsai.
Apmeklējiet mūs šodien
Ir pienācis rudens
Es atstāju dāvanu, lūdzu, lai tu to man uzdāvini
Ko darīt, ja mums patīk šis gardums,
Tad varam bez kavēšanās visu uzzīmēt.
Ko mums dāsnais rudens ir sagatavojis? Paskaties, cik skaisti ir augļi!

(Bērni skatās uz augļiem, apraksta to formu un krāsu)
Aiciniet bērnus izveidot no tiem kompozīciju vāzē. Sakiet, ka kompozīcijā esošie priekšmeti var daļēji aizsegt viens otru, piemēram, ābols var gulēt uz galda pretī vāzei.
Parādiet bērniem, kā pareizi ieskicēt galvenās detaļas ar vienkāršu zīmuli- zīmējot no dzīves kluso dabu, ir svarīgi precīzi nodot objektu novietojumu un visas detaļas. Līnijai jābūt tikko pamanāmai, lai tā vēlāk neparādītos cauri akvarelim.
Nākamais darba posms ir toņa ieklāšana. Bez zīmēšanas detaļām kopumā akvarelī tiek uzklāts gaišs tonis. Kad tas ir nožuvis, tiek uzklāts piesātinātāks, lai izceltu tumšās daļas. Akvarelī galvenais, lai tas paliek caurspīdīgs. Pievērsiet bērnu uzmanību tam, ka, objektus izgaismojot, uz tiem ir redzami gaismas atspīdumi – atkarībā no apgaismojuma no vienas vai otras puses. Lai sniegtu zīmējumā izcelto, tā vietā paliek gaišs tonis, tumšs tonis netiek uzklāts.
(Ieslēdziet zemu mūziku, bērni sāk strādāt)
Kad esat pabeidzis, kopā ar bērniem pārskatiet visus zīmējumus un izdomājiet nosaukumu savai klusajai dabai.

Programmas mērķi: 1. Nostiprināt zināšanas par glezniecības žanru - kluso dabu, sniegt priekšstatu par kompozīciju. Parādiet krāsainā fona lomu klusajā dabā. Iemācieties uzzīmēt vienkāršu trīs vai četru objektu kompozīciju akvareļos. Iepazīstiniet ar jēdzienu “izcelt” un kā to uzzīmēt. Iemācieties zīmējumā nodot objektu formu, krāsu un izmēru. 2. Attīstīt estētiskā skaistuma redzējumu klusajā dabā. 3. Izkopt mīlestību pret dabu, vēlmi paust tās skaistumu zīmēšanā.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

Nedēļas tēma: Ražas novākšana. Par maizi

Piezīmes par zīmēšanu sagatavošanas grupā.

Klusā daba “Rudens dāvanas. Augļu pasaka"

Programmas uzdevumi:

1. Nostiprināt zināšanas par glezniecības žanru - kluso dabu, sniegt priekšstatu par kompozīciju. Parādiet krāsainā fona lomu klusajā dabā. Iemācīties zīmētvienkārša trīs vai četru objektu kompozīcija akvarelī. Iepazīstiniet ar koncepciju"uzliesmojums" , tā zīmēšanas veidi. Iemācieties zīmējumā nodot objektu formu, krāsu un izmēru.

2. Attīstīt estētiskā skaistuma redzējumu klusajā dabā.

3. Izkopt mīlestību pret dabu, vēlmi paust tās skaistumu zīmēšanā.

Metodes un tehnikas:

Saruna, mākslinieciskā izteiksme, skaidrojums, iedrošinājums, norādījumi, individuālais darbs ar bērniem, analīze.

Vārdu krājuma darbs: Blik

Iekārtas un materiāli:

Klusās dabas reprodukcijas, klusā daba (daba) akvarelis, balta papīra loksnes akvarelim A4 izmērs, otas (vāvere Nr. 1, 2, 4, ūdens krūzes, mitrās salvetes katram bērnam.

Iepriekšējais darbs:

Kluso dabu reprodukciju pārbaude; ilustrācijas ar augļiem un ziediem, apgūstot pirkstu vingrinājumus"Kompots".

GCD pārvietošana:

1. Ievaddaļa. Saruna.

Puiši, atcerēsimies šo tēlotājmākslas žanru – kluso dabu. Šodien mēs apskatīsim vienu no šīm gleznām, autora I. T. Hrutska reprodukciju"Ziedi un augļi".

Ko tu redzi bildē?

- Šo attēlu sauc"Ziedi un augļi" . Kāpēc mākslinieks to tā nosauca?

Pie kāda glezniecības žanra tā pieder?

Klusā daba tulkojumā no franču valodas nozīmē"mirusi daba", taču šis nosaukums nenosaka visu šī žanra būtību un daudzveidību. Aplūkojot klusās dabas, mēs varam novērot dabas pasaules un cilvēku apkārtējās lietu pasaules bagātību. Mākslinieki, attēlojot parastas lietas, parāda savu skaistumu un unikalitāti. Klusajās dabās lietas runā pašas par sevi, Viņi aicina apbrīnot to formas, faktūras, krāsas skaistumu un liek sajust aromātu.

Kāda ir atšķirība starp dabisko f Rokas un ziedi no attēlā redzamajiem?

Kādas krāsas augļus mākslinieks attēloja?

Ko jūs uzskatāt par šīs kombinācijas un formas skaistumu?

Kas pirmais piesaistīja tavu uzmanību?

Aiciniet bērnus atrast attēla kompozīcijas centru, pievērsiet uzmanību krāsu kombinācijai, t.i., krāsai.

Apmeklējiet mūs šodien

Ir pienācis rudens

Atstāja dāvanas

Es lūdzu jums nodot

Ko darīt, ja mums patīk šis cienasts,

Tad varam bez kavēšanās visu uzzīmēt.

Ko mums dāsnais rudens ir sagatavojis? Paskaties, cik skaisti ir augļi!

Skolotāja aicina bērnus no tiem izveidot kompozīciju vāzē. Sakiet, ka kompozīcijā esošie priekšmeti var daļēji aizsegt viens otru, piemēram, ābols var gulēt uz galda pretī vāzei.

2. Galvenā daļa. Patstāvīgs darbs bērni, individuāla skolotāja palīdzība..

Iesaku ķerties pie darba. Atgādinu dažus noteikumus, lietojot otu un akvareļus:…………………………………….

Lai birstīte būtu paklausīga jūsu rokās, mums ir jāizstiepj pirksti, lai veiktu pirkstu vingrinājumus.

Pirkstu vingrošana"Kompots"

Mēs vārīsim kompotu,

(Mēs turam kreiso plaukstu ar "spaini")

Jums vajag daudz augļu. Šeit:

(ar labo roku mēs “jaucamies”)

Sasmalcināsim ābolus

(Mēs noliecam pirkstus uz labā roka, sākot no lielā.)

Mēs sasmalcināsim bumbieri,

Izspiediet citrona sulu

Mēs ieliksim drenāžu un smiltis.

Gatavojam, vārām kompotu.

(“Pagatavot” un vēlreiz “maisīt”)

Izturēsimies pret godīgiem cilvēkiem.

Parādiet bērniem, kā ar vienkāršu zīmuli pareizi ieskicēt galvenās detaļas - zīmējot kluso dabu no dzīves, ir svarīgi precīzi nodot objektu novietojumu un visas detaļas. Līnijai jābūt tikko pamanāmai, lai tā vēlāk neparādītos cauri akvarelim.

Nākamais darba posms ir toņa ieklāšana. Bez zīmēšanas detaļām kopumā akvarelī tiek uzklāts gaišs tonis. Kad tas ir nožuvis, tiek uzklāts piesātinātāks, lai izceltu tumšās daļas. Akvarelī galvenais, lai tas paliek caurspīdīgs. Piezīme bērniem ka, objektus izgaismojot, uz tiem ir redzami gaismas atspīdumi – atkarībā no apgaismojuma no vienas vai otras puses. Lai sniegtu zīmējumā izcelto, tā vietā paliek gaišs tonis, tumšs tonis netiek uzklāts.

Patstāvīgs darbs: NOD laikā tiek veikts individuālais darbs ar bērniem, kuriem ir grūtības.

Darbu analīze : Puiši, jūs šodien bijāt īsti mākslinieki, ļoti centāties, un tāpēc jums viss sanāca skaisti klusās dabas.

Apskatīsim visus zīmējumus kopā ar jums, izdomāsim savu nosaukumu Klusā daba . Bērni analizē savus zīmējumus. Puiši, tagad iekārtosim izstādi, un jums un man būs brīnišķīga, gaiša Klusā daba , ko noteikti parādīsim saviem vecākiem.