Музична вітальня у дитячому садку. Сценарій музичної вітальні для дітей підготовчої групи

Музична вітальня запрошує «Така різна музика…»

Знайомство з деякими біографічними відомостями із життя П.І.Чайковського; Слухання окремих творівна музичних заняттях;

Мета: Ознайомлення дітей та батьків із творчістю російського композитора П.І.Чайковського, циклом музичних творів «Дитячий альбом» .

Завдання: Знайомити дітей із музикою російського композитора П.І. Чайковського та циклом його творів «Дитячий альбом»

Створювати умови для отримання слухачами задоволення від спілкування з класичною музикоюпредставляючи слухові образи зоровим.

Щеплювати навички культури слухання класичної музики.

Обладнання:

Мультимедіа встановлення, екран, презентація до конспекту;

Звучить "Вальс" з « Дитячого альбому П.І. Чайковського

Діти входять до зали, розсідаються.

Музика ллється, сяє, іскриться!

Радість та свято! Сонце та світло!

Наче велить усім смуткам забути, щедро даруючи музичний привіт.

Дорогі гості, хлопці! Сьогодні ви запрошені на зустріч із музикою великого російського композитора П.І.Чайковського.

Чи знаєте ви, що може. Що вміє музика?

(Примушує радіти, сумувати, Може розсмішити, роздратувати, заспокоїти, заколисати, може розповідати…)

Справді, музика – справжня чарівниця

сьогодні на нашу зустріч нас запросила музика відомого російського композитора П. І. Чайковського.

А хто такий композитор?

(людина яка пише музику)

Весною 1878 року Чайковський повернувся на Батьківщину з-за кордону, і вирішив погостювати в Україні, в сім'ї своєї улюбленої сестри Олександри Іллівни Давидової.

Він жив у затишній для нього спеціально приготовленій кімнатці, і найголовніше, що було в його кімнаті? як вигадаєте що? Який музичний інструмент?

У вільний час П.І. любив поратися зі своїми маленькими племінниками. У Олександри Іллівни було семеро дітей, і Чайковський невтомно вигадував для них свята з багаттями, феєрверками та, звичайно, танцями, де він сам акомпанував на роялі.

Його маленький племінник у відведений для занять годинник ледве освоював премудрості гри на фортепіано. Сидячи на веранді за чаєм, Петро Ілліч чув, як у сусідній кімнаті мучить гами та етюди невдалий "піаніст". Йому стало шкода малюка, і він вирішив створити «Дитячий альбом»

А ви знаєте, що може бути в цьому альбомі?

"Дитячий альбом" – це 24 легкі п'єси для фортепіано. на титульному листіпершого видання: "Присвячується Володі Давидову. Дитячий альбом. Збірка легких п'єс для дітей".

Тут зустрічаються картини природи та Казкові персонажіта назви дитячих ігор. танцювальні мелодії

Усі твори різноманітні характером, з цікавими назвами. Мама. Баба-яга, російська пісня, нянина казка, зимовий ранок.

хочете побачити та почути що на першій сторінці «Дитячого альбому»

Бом-бом, бом-бом,

Відкривається альбом.

То веселий, то сумний,

Не простий, а музичний

Він на коня свою золотоголову сів і помчав по хаті, по кімнаті,

Повз стіл, етажерки та тумбочки, повз кота, на дивані лежачого,

Повз сидячи з в'язання бабусі, повз м'яч і коробки з іграшками.

Звучить музика «Гра в конячки»

У ляльок дівчинки грали завжди і 100 і 170 років тому, коли жив П,І,Чайковський, а от іграшки для хлопчиків змінилися, у що грають сучасні хлопчаки?

(Пістолети, машинки, роботи)

Чітко карбують твердий крок - ні, не страшний їм лютий ворог

З барабаном, рівним строєм марширують, як герої.

І не дивіться, що малі – вони в боях загартовані! (А.І.Буреніна)

Новенькі, вродливі солдатики так і притягують до себе. Вони як справжні, їх і побудувати можна і відправити на парад. Ось і марширувати вони вміють як справжні, так здорово, що прямо так і тягне марширувати з ними разом

Звучить Марш дерев'яних солдатиків

Який був звук гучним чи тихим?

Яка була мелодія плавна, співуча чи чітка. уривчаста?

Який буде темп швидкий, стрімкий чи спокійний, помірний?

Який буде характер веселий задерикуватий, або сумний сумний.

Якось, у гості до тата дівчинки Сашка, прийшов друг. В руках у нього була якась коробка.

Це тобі, Сашенько! - сказав він.

Що ж там таке, – згоряючи від цікавості, думала Сашенька.

Знайомий розв'язав стрічку, відкрив кришку і простяг коробку дівчинці.

Там лежала чудова лялька. Вона мала великі сині очі. Коли ляльку погойдували, очі розплющувалися і заплющувалися. Гарненький маленький рот посміхався дівчинці.

Світле кучеряве волосся лягало на плечі. А з-під оксамитової сукні були видні білі панчохи і чорні лакові черевички. Справжня красуня!

Сашенька дивилася на ляльку і не могла надивитись.

Дівчинка потяглася і вийняла ляльку із коробки. Почуття радості та щастя переповнювали її. Дівчинка рвучко притиснула ляльку до грудей і закружляла з нею по кімнаті, немов у вальсі.

Яке щастя отримати такий подарунок! – думала Саша

Послухайте п'єсу «Нова лялька»

Яка музика звучала, що вона розповіла?

Музика легка, танцювальна, радісна, світла.

Добігає кінця день дитини. Були ігри, прогулянки, заняття, читання книг про мандрівки до різних країн. А ввечері Нянина казка.

М.Р.: Тепер загадку відгадайте: про що казка?

Хто страшний над лісом літає з мітлою

У хатинці живе з курячою ногою? (Баба Яга)

Звучить музика "Баба Яга"

бесіда (музика різка, гучна, сердита)

ніби баба яга кружляє над лісом на своїй мітлі.

Полька в залі залунала, всюди радість, дзвінкий сміх,

Це легкий, яскравий танець у новий рікподружить усіх!

Я пропоную взяти музичні інструменти та виконати танець полька.

(Використовується відео ілюстрація)

Музично-дидактична гра "Вгадай мелодію" (Проводиться на основі прослуханих п'єс, Діти та батьки, прослухавши музичний фрагмент, вибирають потрібну картку та показують її)

Бом-бом-бом-бом! Закривається альбом!

Хто його нам подарував, для дітей написав?

(Діти називають ім'я П.І.Чайковського

Музика Чайковського надихнула сценаристів та художників – мультиплікаторів на створення мультфільму «Дитячий альбом»

(Перегляд фрагмента мультфільму)

Нехай музика завжди живе та радість усюди перемагає!

Нехай серце російське співає! Чайковського всюди знають!

М.Р. дякує всім за увагу.

1 грудня 2017 рокуу дошкільному відділенні, розташованому за адресою: вул. Чертанівська, буд. 62, корп. Б, пройшов міжрайонний захід: Музична вітальня "Залучення дошкільнят до музичному мистецтвув рамках побудови моделі наступності 1 та 2 ступені загальної освіти та реалізація технології ефективної соціалізації Н.П. Гришаєвої «Ситуація місяця: Я – мешканець земної кулі»" для старших методистів, старших вихователів, відповідальних за дошкільна освіта, педагогів-психологів, вихователів МРСД-30

Старший методист Левіна Ірина Олегівнапознайомила гостей з новою технологієюефективної соціалізації дошкільнят (Н.П.Гришаєвої) «Майстерні», Клуб «Снами цікаво» та особливостями її реалізації на практиці у дошкільному відділенні.

Гостей заходу, вихованців старшого дошкільного віку, волонтерів чекало незвичайне відвідування Музичних віталень різних країнсвіту. В одній із груп можна було познайомитися з народними традиціямиЯпонії, відвідавши чайну церемонію; послухати традиційну японську пісню «Сакура» у музичному супроводі на бамбукових флейтах сякухати і бау, і струнному муз. інструмент бузуки; переглянути японський танець із парасольками, а також пограти в національну гру «Торянсе». В іншій групі можна було дізнатися сільські традиції рідної країни: який одяг носили і про що він міг розповісти; познайомитися з музичними інструментами: володимирський ріжок, кугікли, балалайка та під їхнє звучання послухати російські народні: колискову та рекрутську пісні, а також пограти у російську народну гру «Заінька». У музичному залібула представлена ​​німецька музична вітальня. У її стінах звучала народна німецька пісня «Спи моя радість, усні» у супроводі кельтської арфи. Завзятий танець, виконаний співробітниками дошкільного відділення під музику «Богемської польки» Йоганна Штрауса нікого не залишив байдужим. А німецька народна гра «Шоколад» виявилася дуже схожою на російські «Жмурки!»

Діти отримали не тільки естетичну насолоду, але й навички різновікового спілкування, які виявилися вмінні приєднуватися до дітей, що грають, пропонувати допомогу однолітку, грати за правилами, виражати симпатію, приймати компліменти, проявляти ініціативу, виражати почуття радості і справлятися зі зніяковілістю. Приємно відзначити, що багато хто навчився висловлювати подяку не вимагаючи заохочення дорослих.

Музичну вітальню організували та провели: старший методист Левіна І.О., старші вихователі: Чижикова М.А., Іванцова Є.Б., педагог-психолог Кузнєцова Н.І., вчитель-логопед Бєляєва М.М., музичні керівники: Скурида М.В., Братищева Ю.Н., батьки: Денис Юрійович Скурида, вихователі: Малишева Я.В., Акберова З.Т., Сичова С.А., Авер'янова А.П., Жеміс Є.В., Архіпова А.Ю., Лихачова Ю.С., Жигуліна М.В., Цілих С-Б.Н., Некрич В.В., завгосп Демичова С.А., вчителі школи: Майорова М.М., Кучумова А .І., учні 2 "Б" класу, випускники дитячого садка Бєляєв Андрій (в ролі рекрута), Бєляєва Юлія (оповідниця)

Також велику допомогу в організації предметно-розвивального середовища надали: Рибкіна С.М., Архипова А.Ю., Матвєєва Т.Г., Лангова М.А., Чернова Т.В., Шувалова О.В., Підгірна Н. Ю., Леснікова М.В.

Музичний матеріал:

О. Філіппенка «Про сонечко заспіваємо»;

Н.А. Римський-Корсаков "Пісня індійського гостя" з опери "Садко" у виконанні С.Я. Лемешєва.

Ілюстративний матеріал:

М. Врубель «Раковина» – репродукція картини;

О. Ренуар «Дівчина з віялом» – репродукція картини;

Скляна крапелька-наповнювач;

Морська раковина.

(Діти входять у зал і вільно розташовуються на стільчиках.)

Музикальний керівник:Привіт, діти! Щодня ми з вами можемо спостерігати різні явища в природі. Серед природних явищє ті, за якими залюбки люблять спостерігати і дорослі, і діти. Одне з таких явищ ви чудово знаєте. Але що це ми дізнаємося, розгадавши наші загадки.

Дитина:

Різнокольорові ворота

На лузі збудував хтось,

Але пройти в них нелегко.

Ті ворота високо.

Постарався майстер той,

Взяв він фарбу для воріт

Не одну, не дві, не три -

Цілих сім, ти подивися! (Райдуга.)

Наказало сонце - стій,

Семиколірний міст крутий!

Хмара приховала сонця світло -

Рухнув міст, а тріски немає. (Райдуга.)

(Музичний керівник пропонує дітям згадати веселку, яку діти спостерігали в небі після дощу, та розповісти, скільки квітів у веселці.

Діти називають сім основних кольорів: червоний, помаранчевий, жовтий, синій, зелений, блакитний та фіолетовий (скільки згадають).

Музикальний керівник:

Діти, скажіть, будь ласка, а коли ви бачили веселку?

(Діти дають різні відповіді, але треба підвести їх висловлювання до того, що вони бачили веселку саме після дощу.)

Ми, хлопці, можемо бачити веселку тільки після дощу, бо веселка виникає тоді, коли в повітрі ще багато дощових крапельок, а сонечко вже визирнуло з-за хмарки і висвітлило ці краплі. Кожна крапелька взяла якусь фарбу у сонячної промінчика, і виходить веселка. Іноді виходить, що одна крапелька може відобразити кілька фарб і кольори можуть перемішатися. Наприклад, червона може бути близько від помаранчевої або жовтої. Пам'ятайте, ви малювали паркан із різнокольорових дощок, а потім на ваші дошки пішов дощик (діти набризкували воду на свій малюнок). Скажіть мені, що ви маєте?

(Діти відповідають, що фарби все розпливлися.)

Будь ласка, скажіть мені, чи схожий був ваш паркан на веселку?

(Діти відповідають, що малюнок на папері справді чимось нагадував веселку в небі. Музичний керівник показує скляну крапельку.)

Подивіться, сьогодні крапелька прийшла до нас у гості. Вона хоче передати вам привіт від сонечка.

(Діти розглядають крапельку. Бажано показати крапельку, щоб на неї потрапили або промінь сонця, або спрямоване освітлення.)

Діти, я думаю, що сонечку теж буде приємно почути наше привітання. Який привіт ми можемо надіслати сонечку? Давайте заспіваємо йому пісеньку.

(Виповнюється пісня А. Філіппенка «Про сонечко заспіваємо».)

На нашій землі є таке місце, де веселку можна побачити не лише на небі. Як ви думаєте, де ще може бути відразу багато крапель?

(Діти можуть назвати річку, озеро, калюжу.)

Так, діти, ви правильно сказали, що крапельки живуть і в калюжі, і в ставку, і в озері, і в річці. Як ви думаєте, де може бути дуже багато крапельок?

(Відповідь дітей.)

Правильно, звичайно, в морі, і навіть в океані. Промені сонця проникають у всі крапельки, що в морі, і забарвлюють його мешканців у такі гарні кольори.

(Музичний керівник показує велику морську перламутрову раковину. Діти розглядають раковину. У цей час звучить фрагмент (тільки звучання оркестру) «Пісні індійського гостя» з опери Н.А. Римського-Корсакова «Садко». Музичний керівник звертає увагу дітей на переливи перла .У той час, коли діти розглядають, музичний керівник відкриває репродукцію картини М. Врубеля «Раковина».)

Діти, скільки можна бачити раковин у нашій залі?

(Діти звертають увагу на намальовану раковину. Хтось із дітей може відзначити зображених на картині русалок.)

Так, хлопці! Справді, бачимо тут русалок - дівчат, що у глибині моря. Ви бачите, що їхній одяг також переливається всіма кольорами веселки, як і сама раковина. Давайте подивимося, які фарби прикрашають одяг русалок і саму раковину?

(Діти називають фарби, музичний керівник підводить їхню увагу до того, що є яскраво виражені кольори, а є й змішані, нюансовані.)

Діти, ми з вами розглянули справжню морську раковину та раковину, яку написав чудовий російський художник Михайло Врубель. Я хочу розповісти вам історію, що сталася з одним художником. Його ім'я Огюст Ренуар. Жив він у Франції. Огюст Ренуар дуже любив мандрувати. Він завжди носив із собою фарби та пензлі, і замальовував усе, що бачив під час своїх подорожей. Особливо він любив малювати біля моря. Якось він побачив дівчину, яка тримала в руках кілька раковин і обмахувалась ними, бо було жарко. Світило яскраве сонце, раковини переливались і виблискували, як коштовне каміння. Огюст Ренуар швидко замалював їх у свій альбом. Приїхавши додому, художник на концерті почув музику, яка так нагадала йому сяйво раковин на сонці. Заплющивши очі, Огюст Ренуар знову відчув тепле морське повітря, жаркі промені сонця і красу раковин, що переливаються.

Ви бажаєте послухати цю музику?

(Відповідь дітей.)

Уявімо, що ми теж знаходимося на тому концерті! Заплющимо очі і послухаємо музику.

(Звучить фрагмент "Пісні індійського гостя" з опери Н.А. Римського-Корсакова "Садко".)

Вам сподобалася ця музика? Щоправда, вона дуже гарна? Як звати тих, хто вигадує музику?

(Відповідь дітей.)

Правильно, музику складають композитори. Ця гарна музиканалежить російському композитору Миколі Андрійовичу Римському-Корсакову. Я із задоволенням послухаю її разом із вами. Ця музика називається «Пісня індійського гостя», який співає про багатства країни Індії, з якої він приїхав, про красу дорогоцінного каміння.

(Виконується «Пісня індійського гостя» з опери Н.А. Римського-Корсакова «Садко» у виконанні Сергія Яковича Лемешєва.)

Я хочу показати вам дівчину, яку побачив біля моря Огюст Ренуар. Тільки він написав її не з раковинами, а з віялом, що переливається фарбами перламутру. Картина так і називається «Дівчина з віялом».

(Перегляд картини О. Ренуара "Дівчина з віялом".)

Ну ось, добігає кінця наша бесіда. Ми подивилися з вами, як багато можна побачити у простій крапельці води. Допомагає нам у цьому наш друг – сонечко. Ми повинні з вами радіти нашій прекрасній природі, яка надихає створення прекрасних творів художників і композиторів, письменників і поетів. Ми повинні ніжно оберігати та захищати її. Нам треба навчитися:

В одну мить бачити вічність,

Величезний світ - у зерні піску,

В єдиній жмені - нескінченність,

І небо – у чашці квітки.

Організація: МОУ дитячий садок № 128

Волгоградська область, м. Волгоград

Ціль:познайомити батьків та дітей з культурно-дозвільними центрами міста, де можна почути класичну музику

Хід заходу

Під музику, що тихо звучить («Вальс-бостон» (ретро)диск «Бальні танці» оркестр Густава Брома) діти з батьками входять до зали, займають місця згідно з квитками (стільці пронумеровані).

Вихователь: Привіт, друзі! Сорок років тому, 1973 року, було ухвалено рішення про проведення 1 жовтня Міжнародного днямузики. Наш сьогоднішній вечір присвячений цьому дивовижному мистецтву.

Подорожуючи світом,

Обходячи навколо планету,

Фея музики зараз-

Ось вона! У гостях у нас!

Під музику до зали входить Фея Музики (музичний керівник) із «чарівною паличкою» в руках.

Фея:Доброго дня, гості дорогі,

Маленькі та великі!

Я по світу мандрую чимало,

У дитячий садок до вас заглянула для початку.

Вихователь: Пропоную привітатись з нашою гостею І нехай це привітання буде музичним.

Діти з батьками стають у коло. Проводиться комунікативна гра «Здрастуйте!» муз.і сл.М.Картушиної.

Фея:Ми привіталися музичними звуками. Вони відрізняються особливою красою та співучістю. На відміну від шумових звуків ( діти та дорослі імітують шелест листя, шум дощу, завивання вітру, крики птахів), які існують як би самі по собі, музичні звукивигадав чоловік.

Вихователь: Фея Музики, розкажіть, де можна Вас зустріти?

Фея: Задайте це ж питання за допомогою музики!

У виконанні вихователя звучить 1-й куплет пісні «Де ж дом у музики?» М. Єрємєєва (музика) та С. Єрємєєв (слова).

Фея: Щоб відповісти на ваше запитання, пропоную зробити музична подорожпо нашому місту. А проведуть нас місцями, де живе музика, хлопці та їхні батьки.

Чарівною паличкою я змахну,

У країну музики з собою поведу!

Дорослий (або старший брат, сестра) та дитина молодшої групи, які відвідали музичну школу, Розповідають про неї, демонструючи спільний малюнок, книгу-саморобку про музичний інструмент (на екрані - фотографія).

Фея: Сьогодні до нас у гості приїхали вихованці цієї дитячої школи зі своїми музичними інструментами, щоб виступити перед вами Давайте привітаємо їх оплесками! оплески)

Фея: Першою прозвучить скрипка ( виходить скрипалька).Джерело звуку цього інструмента-4 струни та смичок. Слухайте, як звучить скрипка.

Виступ скрипальки. На екрані демонструється слайд скрипки.

Фея: З фортепіано ви вже знайомі Звук знімається натисканням клавіш гучно (форте) або тихо (піано). Послухаємо його звучання у виконанні молодого музиканта.

Виступ піаніста (можна запропонувати дітям підійти до інструменту).

Фея: Настав час підкріпитися!

Каструля-хитрюля нам щось зварила,

Нам щось зварила, хустинкою накрила,

Хусточкою накрила і чекає нас-чекає,

І чекає на нас-чекає, коли хтось прийде! (В.Пікулева)

Хтось із дітей підходить і відкриває хустинку. Усередині каструлі дерев'яні палички-«ложечки».

Помішуючи дерев'яною паличкою у склянці «кашу», діти та батьки підспівують «Варись, кашка!» (технологія «Музична ритміка» Затямін Т.А.)

Фея: Пора продовжити нашу подорож Ще один мій будинок у… тролейбусі! Так, так, ви не дочули! Про це нам розкажуть…( називає імена дітей та батьків, які здійснили музично-екскурсійний маршрут у рамках проекту «Синій тролейбус»).

Розповідь дітей та батьків про «Синій тролейбус» із показом фотографій, дитячо-батьківських малюнків гітари.

Фея: Пісні, які звучать у цьому незвичайному тролейбусі, виконуються під акомпанемент струнного щипкового інструменту – гітари

Виступ гітариста (слайд із зображенням музичного інструменту).

Фея: Одна з пісень, яка звучить у цьому тролейбусі-«Різнокольорова гра» Пропоную станцювати під її звучання.

Я прошу вас усіх піднятися

І трошки розім'ятися!

Звучить фонограма пісні «Різнокольорова гра» (А.І. Буреніна програма «Різнокольорова мозаїка»). Діти та батьки танцюють.

Фея: Центральний концертний зал. показ слайду)ще одне місце, де живе її величність Музика. Побуваємо і там. Але спочатку у мене є запитання до батьків:

1) Хто складає музику? (композитор)

2) Хто виконує музичні твори?

3) Якщо поет та композитор працюють разом, то виходить ... (пісня)

4) Хто керує оркестром? (диригент)

5) Що є головним у музичній виставі? (Музика).

Розповідь мами та вихованця молодшої групи, які побували в концертному залі, демонстрація фотографій спільно виготовленої афіші.

Фея:Флейта – найдавніший духовий музичний інструмент. Її різновид – свистулька – відомий давно. Послухаємо та її звучання.

Виступ флейтистки.

Під акомпанемент флейти проводиться гра «Чарівний мішечок» (технологія «Музична ритміка» Затямін Т.А.)

Фея: Справжнім будинком не для одного, а для понад трьохсот музичних інструментів став музей музичних інструментів імені О.М.Пушкіна, що знаходиться в Кіровському районі міста Волгограда, цього року йому виповнюється 110 років. Послухаємо тих, хто побував у ньому.

Розповідь відвідувачів музею із демонстрацією саморобного барабана.

Діти з батьками виконують «Танець з музичними інструментами» (Суворова Т.І. «Танцюй, малюк!» Сб.2)

Фея: Ось і добігла кінця наша музична подорож містом Настав час прощатися! Тепер ви знаєте, де мешкає музика. Запрошую всіх відвідати місця, про які ви дізналися сьогодні і насолодитися чудовою музикою, що звучить там.

Спільний хоровод дітей, батьків та вихованців ДМШ «Прощання» (методика Желєзнової)

Дякую юним музикантомза їхні виступи, хлопцям та їхнім батькам за їхні розповіді.

Звучать оплески. Діти дарують квіти музикантам. На згадку про зустріч вихованці та батьки отримують музичні сувеніри

Фея: А зараз ви можете підійти та пограти на будь-якому з музичних інструментів

Діти вільно підходять до інструментів, грають ними під наглядом дорослих.

Оформлення зали: портрети П.І. Чайковського, М.І. Глінки, Н.А. Римського-Корсакова, А.С. Пушкіна, ілюстрація, де зображений великий симфонічний оркестр.

Музичні інструментиКабіна: трикутники, дзвіночки, бубни, металофони, румби.

(Звучить "Вальс" з "Дитячого альбому" П.І. Чайковського. До зали входять діти підготовчої групиі сідають.)

Музикальний керівник: Тихо, тихо сядемо поруч Входить музика до нашого будинку. У дивовижному вбранні, різнобарвному, розписному. Діти, ви любите казки?

(Відповіді дітей.)

Які казки ви любите? (Різні, російські народні, чарівні.) Я рада, що ви відповіли саме так, тому що я теж дуже люблю чарівні казкибільше того, я вам відкрию секрет... Я чарівниця! Я відведу вас у казковий світза допомогою музики.

(Звучить фрагмент із балету П.І. Чайковського «Лускунчик», дует Марії та принца.)

Діти, хто написав цю дивовижну музику? Так, ця музика П.І. Чайковського, великого російського композитора. Жив він понад сто років тому, але музика його звучить і сьогодні! Про це і мріяв Петро Ілліч. Він дуже хотів, щоб його музику могли слухати якомога більше людей: і великих, і маленьких Він хотів, щоб його музика була втіхою, радістю, підмогою.

(Звучить фрагмент з увертюри до опери М.І. Глінки «Руслан та Людмила».)

Ось ми й опинилися у царстві музики. Ви здивовані? Вона звучить так святково та яскраво. Музиканти надто розігралися, а заспокоїти їх може лише...

Діти:Диригент.

Музикальний керівник: Цю чудову музику виконує оркестр Підійдемо ближче.

(Підходять до місця, де висить ілюстрація, на якій зображено великий симфонічний оркестр, розглядають її, називають знайомі інструменти. Музичний керівник доповнює відповіді дітей (скрипки, віолончелі, арфи, дерев'яні та мідні духові, ударні).)

На сцені ніби свято:

Срібло та мідь.

Скільки труб та скрипок різних -

Важко розглянути.

Хтось раптом із напівтемряви

Вийшов повільно світ.

Диригент, він у чорному фраку,

Він, як ластівка, одягнений.

Все блищить у сяйві світла,

Чи не знайти вільних місць.

Ми, хлопці, знаємо це...

Діти: Симфонічний оркестр!

Музикальний керівник:У моєму царстві можна не лише слухати музику, а й виконувати її.

(Пропонує дітям зіграти на музичні інструменти, Запитує, що б вони хотіли виконати. Діти перераховують знайомі твори, зупиняються на «Вальсі квітів» П.І. Чайковського. Звучить аудіозапис "Вальса квітів". Діти грають на музичних інструментах.)

Музикальний керівник:Який характером цей вальс? Як ви його виконуватимете? (Плавно, легко, ніжно.) Музика вальсу сповнена радості та краси, арфа звучить ніжно, валторни – призовно, скрипки – ласкаво, плавно.

(Діти підходять до столів, де розкладені інструменти, обирають за бажанням трикутники, дзвіночки, бубни, металофони, румби. Музикують, застосовуючи знайомі прийоми гри (тремоло, глісандо).)

Молодці! Ви дуже виразно виконували вальс. Тепер познайомтеся з чарівним котом, який мешкає в моєму царстві.

(Включає діапроектор. У кадрі крупним планом кіт із діафільму «Лукомор'я».)

Вихователь (читає):"У Лукомор'я дуб зелений; золотий ланцюг на дубі тому: І вдень, і вночі кіт учений все ходить по колу навколо...».

Музикальний керівник: Цілком вірно, мій кіт дійсно вчений У всьому, що стосується казок, співу та музики, йому немає рівних.

Вихователь(Підходить ближче до екрану, звертається до кота): Як вас звати? Хіба він не каже? Він же чарівний!

Музикальний керівник:Чому ж? Звісно, ​​розмовляє, але почути його може не кожен.

Вихователь: Ви нам допоможете почути вашого чарівного кота?

(Звучать в аудіозаписі фрагментів музичних творів ("Марш Чорномору" М.І. Глінки, "Баба Яга" з "Дитячого альбому" П.І. Чайковського, "Тридцять три богатирі" з опери Н.А. Римського-Корсакова "Казка про цареві Салтані». Діти називають їх, продовжують дивитися діафільм.)

Музикальний керівник: Ви були уважні і почули, про що розповідав кіт Чим же мені вас ще здивувати? У моєму царстві живуть феї, чуєте вони летять?

(Звучить фрагмент «Вальса снігових пластівців» з балету П.І. Чайковського «Лускунчик». Вибігають дві дівчинки.)

1-а дівчинка:Я фея танцю.

2-я дівчинка:А я фея мелодії, і ми раді з вами познайомитись. Які мелодії ви знаєте?

(Виховник та діти перераховують співучі, задумливі, схвильовані, протяжні, плавні.)

Музикальний керівник:У царстві музики багато чудових мелодій, а щоб їх почути ми полетимо за феями.

(Звучить у запис «Вальса снігових пластівців». Діти легко рухаються залом. Звучить тема «Лебеді». Діти відповідають питання музичного керівника.)

Мелодія дуже гарна і виразна. Чому ж вона звучить так трепетно, сумно, тривожно?

(Відповіді дітей.)

Ось лебеді кружляють у танці. Як звучить музика? (Радісне, легко.) Який це танець? (Вальс.)

(Діти слухають у записі "Танець маленьких лебедів".)

Як звучить танець? (Легко, уривчасто, витончено.)

(Діти слухають "Вальс" П.І. Чайковського у виконанні музичного керівника.)

Чуєте, як урочисто, святково звучить цей вальс. Ми прилетіли на бал і теж можемо потанцювати!

(Діти імпровізують рухи вальсу.)

Вихователь: Які цікавий казкиможе розповісти музика! (Звертається до музичному керівнику.) Ви найголовніша чарівниця, ваша музика привела нас у це царство.

Музикальний керівник: Ні, я не головна чарівниця Ось вони, чарівники: письменники-казкарі та композитори. (Вказує на портрети П.І. Чайковського, М.І. Глінки, Н.А. Римського-Корсакова, А.С. Пушкіна). Запам'ятайте їх, адже вони створили чудову музику та чарівні казки!

Я рада, що вам дуже сподобалось у нашому царстві музики. Будь ласка, частіше приходьте до нас сюди, чарівний світзвуків та казок.