Конспект з малювання кульбаба 2 молодша група. План-конспект заняття з малювання (молодша група) на тему: Конспект відкритого заняття з малювання у другій молодшій групі «Кульбаби-квіти, немов сонечко жовті»

Конспект НСД з малювання у другій молодшій групі «Кульбаби в траві»
Мета: Закріплювати прийоми малювання фарбами; вміння акуратно промивати кисть. Викликати бажання передавати в малюнку красу квітучого лугу, Форму кольорів. Розвивати естетичне сприйняття, творча уява.
попередня робота: Читання віршів про квіти, розгляд ілюстрацій про квіти. Спостереження за кульбабами на прогулянці.
Матеріал: Мольберт, зразок малюнка, ілюстрація із зображенням кульбаби. Гуаш, пензлик для малювання, пензлик для клею з щетини, серветки, стаканчики з водою, аркуші паперу

хід безпосередньо освітньої діяльності.
Вихователь: Послухайте, вірш про квіточку і скажіть, як він називається:
Лише сонечко пригріло,
У стежки в ряд,
квіточки одягнули
Свій сонячний наряд.
Ніжаться на сонечку,
Купаються в росі,
Світяться, як зірочки,
В низенькій траві.
Біжить час і квітка,
Перетворювався в пляшечку!
Дмухнув тихо на нього
- І в долоні немає його!
Діти: Кульбаба.
Вихователь: Правильно, це кульбаба. Наш кульбаба носить жовтий сарафанчик. Підросте, вбереться в біле плаття. Давайте його розглянемо на зображенні. Який кульбаба?
Діти: Гарний, жовтий, круглий.
Вихователь: Подивіться, який у нього стеблинка, довгий, зелений. А ще у кульбаби є листочки. Вони якого кольору?
Діти: зеленого
Вихователь: Що є у кульбаби?
Діти: стебло, листя, квітка.
Вихователь: Для чого потрібні квіти?
Діти: Щоб ними милуватися.
Вихователь: Так милуватися, але не тільки. Квіти потрібні для комах. Квіти - це частинка природи. В яскравих віночках квітів прихована їжа крилатих ласунів. Тут багато квіткового пилку, якою живиться частина комах. Тут лежать світлі краплі солодкого соку - нектару.
У зеленій травичці жовті кульбаби дуже виглядають красиво. Їх багато, але не варто їх зривати. Кульбаби не стоятимуть у вазі, вони відразу загинуть.
Ми з вами будемо сьогодні малювати кульбаба в травичці. Але перед тим, як малювати ми зробимо фізкультхвилинки. Кульбаба, кульбаба! (Присідають, потім повільно піднімаються)
Стебло тоненький, як пальчік.Еслі вітер швидкий-швидкий (Розбігаються в різні боки)
На галявину налетить, Все навколо зашелестить. (Кажуть «ш-ш-ш-ш-ш»)
Кульбаби тичинки, Розлетяться хороводом (Беруться за руки і йдуть по колу)
І зіллються з небокраєм.
Вихователь: Ось прийшов час вирушити в майстерню і намалювати кульбаба. Що для цього нам потрібно?
Діти: пензлик, папір, фарби.
Вихователь: Правильно, ось вам папір і пензлик поруч. Відкриваємо гуаш жовтого кольору і малюємо сухим пензликом шапочку кульбаби. Вона кругла. Потім ми малюємо стеблинка кінчиком пензлика для малювання. Стеблинка тоненький, зелений. Що ще забули намалювати?
Діти: листочки.
Вихователь: Правильно, зелені листочки. Вони довгі. Ось такі (показую, як малювати).
Кульбаби ростуть в траві. Тому ми намалюємо ще й травичку. Подивіться на свої малюнки. Які гарні кульбаби у вас вийшли. Зробимо з малюнків виставку. У нас вийде великий одуванчіковий луг.
Стали фарби раптом - квітами, осяяна все навколо! У новому жовтому сарафанеОдуванчіковий луг.

Анастасія Свінухова
Конспект відкритою НСД з малювання в молодшій групі «Пухнасті кульбаби»

Тема: « Пухнасті кульбаби» . (2 -амолодша група)

мета: - продовжувати вчити дітей передавати образ квітки, використовуючи метод стусана;

Закріплювати вміння правильно тримати пензлик під час виконання роботи

(Стусана);

Закріплювати знання квітів (Білий, жовтий, зелений);

Розвивати творчу уяву дітей;

Викликати емоційно-естетичний відгук на тему заняття;

виховувати дбайливе ставлення до природи;

завдання: Продовжувати вчити дітей малювати способом стусана по контуру квіти кульбаби, закріплювати вміння зафарбовувати листя кінчиком пензлика; розширювати знання дітей про перші весняні квіти. збагачувати словниковий запас дітей, прищеплювати інтерес до поезії.

матеріал: Альбомний лист з намальованими контурами кульбаб, біла і зелена гуаш, дві пензлики тонка і жорстка, баночки з водою, підставки під пензлика, серветки, 12 листа тонированной паперу, зразки намальованих кульбаб, квітковий горщик з посадженими кульбабами, ілюстрації.

попередня робота: Спостереження на прогулянках, розгляд ілюстрацій і квітів кульбаби, пересадка рослини в квітковий горщик; дидактичні гри: «Склади картинку», «Знайди за описом»; заучування вірша « кульбаба» Е. Сєрова.

Хід заняття:

звучить музика «Який прекрасний світ навколо» Т. Gomez

вихователь: Хлопці до нас сьогодні прийшов в гості Чебурашка. Він хоче дізнатися про одне лікарську рослину, кульбаба. Ми з вами знайомилися з жовтим кульбабою: спостерігали, розглядали, малювали, вчили вірші. Давайте розповімо, Чебурашку, все що знаємо про кульбабу, згадаємо вірш.

вихователь: Хто розповість? Давай, Ліза:

« кульбаба»

упустив сонце

Лучик золотий,

Виріс кульбаба -

Перший, молодий.

У нього чудовий,

Золотистий колір.

Він великого сонця

Маленький портрет. О. Висоцька.

вихователь: Молодець, Ліза.

Ось послухайте інше вірш:

носить кульбаба

Жовтий сарафанчик.

Підросте - вбереться

У біленьке платтячко.

Легке, повітряне,

Вітерцю слухняне. Е. Сєрова

вихователь: Коли кульбаба змінює жовте платтячко на біле?

діти: Коли дозріє.

вихователь: На прогулянці ми з вами спостерігали за кульбабами.

І в групі у нас з вами є своя маленька галявинка.

вихователь: Давайте розглянемо дозрілий цветок-одуванчик.

вихователь: Який він форми?

діти: Круглої.

вихователь: Якого він кольору?

діти: Білого.

вихователь: Хлопці, а на що схожий кульбаба?

діти: На повітряне хмарка.

вихователь: Так, хлопці, це дозрілі насіння кульбаби. І за допомогою цих парасольок вони розлітаються.

вихователь: Що є у кульбаби?

діти: Стебло, листя, квітка, насіння.

вихователь: Якого кольору стебло і листя?

діти: Зеленого.

вихователь: На що схожий стебло у кульбаби?

діти: На паличку.

вихователь: А на що схожі листя? Подивіться які гарні, різьблені

листочки у кульбаби.

вихователь: У кульбаби лікарські та листочки, і квіточки. Хлопці, давайте ми з вами намалюємо кульбаби і навчимо малювати Чебурашку. І поповнимо нашу виставку «Весна красна квітами».

вихователь: Малювати квітка ми будемо методом стусана. Подивіться всі на

мене. Покажіть мені свої очі. Молодці!

Я беру для малювання спеціальну жорстку пензлик в праву

руку вище металевого наконечника трьома пальцями.

Давайте виконаємо наше вправа - розминку з пензликом. Взяли все жорсткі пензлика в праву руку трьома пальцями, вище залізного наконечника, рука при цьому повинна стояти на лікті.

вихователь: Діти виконують руху:

Тримаємо пензлик ось так: Рука на лікті.

Це важко? Пензлик тримають трьома пальцями вище її металевою

Ні, дрібниця! частини.

Вправо-вліво, Руху пензлем руки по тексту.

Вгору і вниз Пензлик тримають вертикально.

Побігла наша кисть. Виконують стусани без фарби на

А потім, а потім пензлик біжить кругом. окремому листочку.

Закрутилася, як дзига.

За стусаном йде стусан!

вихователь: А тепер беремо пензлик, опускаємо в білу фарбу, беремо фарби трошки, робимо пробний тичок на окремому листочку. У всіх вийшло?

діти: Так!

вихователь: Молодці. Зараз візьмемо лист з намальованим трафаретом і малюємо квітку білою фарбою по лінії кіл, а потім всередині них.

Фізкультурна хвилинка « кульбаби» :

вихователь: Встали і підійшли всі на килим. Хлопці, уявіть собі, що

ви кульбаби. Ось тут на галявині ви будите рости. Присядьте.

вихователь Діти

Кульбаби починають рости. Починають повільно вставати.

Ростуть, ростуть - зросли. Руки вгору, легке погойдування.

Повіяв вітер,

Кульбаби розлітаються. легкий біг

вихователь: Подивіться на малюнки уважно: Чого в них не вистачає?

діти: Стеблинок і листочків.

вихователь: Стебло і листя, яким кольором будемо малювати?

діти: Зеленим.

вихователь: Правильно. Але малювати будемо інший пензлем. Візьміть звичайну, тонкий пензлик правою рукою трьома пальцями біля залізного наконечника. Вмочаємо пензлик в стаканчик з водою, зайву воду прибираємо про край стаканчика. Набираємо на ворс пензлика зелену фарбу і малюємо стебло, починаючи від квітки до низу аркуша. Стебло у кульбаби тонкий. А потім малюємо листочки, починаючи знизу від стебла в сторони. Листочки у кульбаби товсті. Виконуємо роботу акуратно, не виходячи за контур.

Програмне зміст:

Продовжувати знайомити дітей з представниками рослинного світу рідного краю.
Розширити і уточнити знання про кульбабу.
Вчити підбирати образні слова.
Ознайомити дітей з поняттям «лікарська рослина».
Розвивати слухове сприйняття.
Виховувати емоційний відгук на красу квітки, опис його у віршованій формі.
Сприяти розвитку дбайливого ставлення до живої природи.

устаткування:

Картинки із зображенням кульбаби.
Кола з жовтого картону, що зображують сонце (3 шт).
Кулясті шматочки вати і модель кульбаби з зеленого паперу і жовтих серветок.
Жовта гуаш, тоновані зеленим кольором аркуші паперу, обладнання для малювання.

Попередня робота:

1. Спостереження за кульбабами.
2. Розучування вірші Е. Сєрової «Кульбаба».

носить кульбаба
Жовтий сарафанчик.
Підросте - вбереться
У біленьке платтячко:
Легке, повітряне,
Вітерцю слухняне.

кульбаба

будова кульбаби

кульбаби

Хід заняття:

Весна остаточно вступила в свої права, і як би не злилася зима, її час закінчився. Часто весну називають квітучою часом. Як ви думаєте, чому?

Відгадайте загадку:

Загадка про кульбаба

Горів в траві росяній
Квіточка золотистий.
Потім померк, потух
І перетворився в пух.

Це кульбаба. Які слова у загадці підказали вам правильну відповідь?
Кульбаба одним з перших з'являється навесні, немов жовте сонечко в молодої зеленій траві.

Дидактичне вправу «Слухай уважно»

Дітям пропонується уважно слухати і плескати в долоні, якщо вони почують слово «кульбаба».
Кульбаба, диванчик, вагончик, кульбаба, барабанчик, кульбаба, хлопчик, кульбаба.

Кульбаба - квітка дикий, так як за ним ніхто не доглядає.

Зростає кульбаба майже всюди:
На своїй високій ніжці,
Піднімаючись до височині,
Він росте і на доріжці,
І в улоговинці, і в траві.

Психогимнастика «Кульбаби»

(Проводиться під музику)

Уявіть, що ви - маленькі кульбаби. Теплі сонячні промені зігріли землю. Ви - маленькі паростки, зовсім слабкі, тендітні, беззахисні. Але ось пригріло весняне сонечко, і маленькі паростки починають швидко рости. Ваші листочки підросли, стебло став міцним, ви тягнете до світла, до сонця. Як добре! Ось на стеблі з'явився маленький бутон. Він росте, набухає, і, нарешті, розгортає пелюстки. Спочатку пелюстки здаються трохи пом'ятими, але ось вони розпрямилися, і все навколо побачили пухнастий жовта квітка, схожий на сонечко. Ми бачили з вами кульбаби багато разів, а тепер розглянемо цю квітку на зображенні. На ній кульбаба зображений великим, великим, тому ми зможемо краще його розглянути. (Показ картинки).

Як називається ця квітка? З яких частин складається ця рослина? Покажіть, де у нього листочки, стебло, квітка, корінці. Якого кольору його листя і стебло? Квітка? Де росте квітка? Тому як його називають?

Вранці на сонячній галявині без годинника можна дізнатися час. У 5-6 годин встає сонечко, і кульбаби розкриваються. До вечора жовті вогники гаснуть і закриваються. Кульбаба так любить сонечко, що не зводить з нього погляду - повертає слідом за ним свою голівку-квітка.

Гімнастика для очей «Сонечко і кульбаба»

Зійде вранці сонечко на сході - кульбаба на схід дивиться.
(Діти знаходять поглядом жовті кругі- «сонце» відповідно до тексту).

Опівдні підніметься сонечко високо-високо - кульбаба підніме голівку догори.
До вечора сонечко почне знижуватися до заходу - і кульбаба свій погляд слідом за ним опускає і свою квітку закриває.

З чим можна порівняти кульбаба?

Дидактичне вправу «Підбери слово»

Жовтий, як сонечко.
Круглий, як ...
М'який, як ...
Білий, як ...
Пухнастий, як ...
Крихкий, як ...
Ось який дивовижний квітка!

Але не завжди кульбаби жовті, схожі на сонечко. Проходить час, і жовті пелюстки змінюють білі пушинки.

Золотий і молодий
За тиждень став сивий.
А денечка через два
Облисіла голова.

Білі пушинки - це насіння. Дме вітер, розлітаються насіння далеко-далеко в різні боки. Падають на землю і проростають. З'являються нові квіти.

Дихальна вправа «Подуй на кульбаба»

У яскравий сонячний день
Золотий розцвів квітка.
Дует легкий вітерець -
Захитався наш квітка.
Сильний вітер дме -
Пелюстки хвилює.

Діти дмухають на пелюстки кульбаби з різною силою і спостерігають за інтенсивністю руху пелюсток.

Білим кулькою пухнастим
Красувався в поле чистому.
На нього подуй злегка,
Був квітка - і немає квітки.

Потім дмуть на ватку- «кульбаба», що не роздуваючи щік.

Кульбаба - лікарська рослина. Лікарська рослина - це така рослина, яку використовують в медицині для лікування. Для лікування кашлю та поліпшення апетиту використовують листя і коріння кульбаби.

А з квіток кульбаби люди варять дуже смачне варення.
І не тільки люди користуються кульбабами. До кульбаби люблять прилітати бджоли, джмелі та метелики. Вони їдять одуванчіковий солодкий нектар. А бджоли потім з нього роблять одуванчіковий мед - густий і ароматний.

Физминутку «Кульбаба»

Кульбаба, кульбаба!
(Присідають, потім повільно піднімаються)

Стебло тоненький, як пальчик.
Якщо вітер швидкий-швидкий
(Розбігаються в різні боки)

На галявину налетить,
Все навколо зашелестить.
(Кажуть «ш-ш-ш-ш-ш»)

кульбаби тичинки
розлетяться хороводом
(Беруться за руки і йдуть по колу)

І зіллються з небокраєм.

На зеленій траві жовті кульбаби дуже красиві. Хоч їх і багато, але не варто їх зривати. Кульбаби не стоятимуть у вазі, вони відразу поникнуть. А вінок з кульбаб швидко втратить свою красу. Про це розповідається у вірші «Квітка». Послухайте:

квітка

Квітка на лузі
Я зірвав на бігу.
зірвав,
А навіщо -
Пояснити не можу.
У склянці
Він день постояв і зів'яв.
А скільки б він на лузі постояв.
(В. Вікторов)

Давайте не будемо зривати кульбаби і збережемо красу. Та й бджілки нам подякують, що зберегли для них квіти.

А зараз я пропоную вам намалювати кульбаби на цих зелених галявинах (тоновані аркуші паперу). Але перш, ніж приступити до малювання, підготуємо наші пальчики.

Пальчикова гімнастика «Квітка»

Кульбаба виріс на галявині,
(З'єднати руки, зображуючи «бутон»)

Вранці весняним розкрив пелюстки.
(Розкрити руки, розтиснути пальці)

Всім пелюсток красу і харчування
(В ритм словами розсовувати і з'єднувати пальці)

Дружно дають під землею корінці!
(З'єднати руки тильними сторонами, поворушити пальчиками - «корінцями»)

Вечір. Жовті квіти закривають пелюстки.
(Щільно стиснути переплетені пальці)

Тихо засипають, головки опускають.
(Покласти руки на коліна)

Малювання «Кульбаби на лузі»

Діти малюють жовтої гуашшю на тонованих (зелених) аркушах паперу.
Після закінчення роботи малюнки викладаються радом один з одним на підлозі - «одуванчіковий луг».

Стали фарби раптом - квітами,
Осяяли все навколо!
У новому жовтому сарафані
Одуванчіковий луг.

Конспект НСД з малювання у другій молодшій групі «Кульбаби в траві»

Мета: Закріплювати прийоми малювання фарбами; вміння акуратно промивати кисть. Викликати бажання передавати в малюнку красу квітучого лугу, форму кольорів. Розвивати естетичне сприйняття, творча уява.

Попередня робота: Читання віршів про квіти, розгляд ілюстрацій про квіти. Спостереження за кульбабами на прогулянці.

Матеріал: Мольберт, зразок малюнка, ілюстрація із зображенням кульбаби. Гуаш, пензлик для малювання, пензлик для клею з щетини, серветки, стаканчики з водою, аркуші паперу

Хід безпосередньо освітньої діяльності.

Вихователь: Послухайте, вірш про квіточку і скажіть, як він називається:

Лише сонечко пригріло,

У стежки в ряд,

квіточки одягнули

Свій сонячний наряд.

Ніжаться на сонечку,

Купаються в росі,

Світяться, як зірочки,

В низенькій траві.

Біжить час і квітка,

Перетворювався в пляшечку!

Дмухнув тихо на нього

І в долоні немає його!

Діти: Кульбаба.

Вихователь: Правильно, це кульбаба. Наш кульбаба носить жовтий сарафанчик. Підросте, вбереться в біле плаття. Давайте його розглянемо на зображенні. Який кульбаба?

Діти: Гарний, жовтий, круглий.

Вихователь: Подивіться, який у нього стеблинка, довгий, зелений. А ще у кульбаби є листочки. Вони якого кольору?

Діти: зеленого

Вихователь: Що є у кульбаби?

Діти: стебло, листя, квітка.

Вихователь: Для чого потрібні квіти?

Діти: Щоб ними милуватися.

Вихователь: Так милуватися, але не тільки. Квіти потрібні для комах. Квіти - це частинка природи. В яскравих віночках квітів прихована їжа крилатих ласунів. Тут багато квіткового пилку, якою живиться частина комах. Тут лежать світлі краплі солодкого соку - нектару.

У зеленій травичці жовті кульбаби дуже виглядають красиво. Їх багато, але не варто їх зривати. Кульбаби не стоятимуть у вазі, вони відразу загинуть.

Ми з вами будемо сьогодні малювати кульбаба в травичці. Але перед тим, як малювати ми зробимо фізкультхвилинки.Кульбаба, кульбаба!
(Присідають, потім повільно піднімаються)

Стебло тоненький, як пальчик.
Якщо вітер швидкий-швидкий
(Розбігаються в різні боки)

На галявину налетить,
Все навколо зашелестить.
(Кажуть «ш-ш-ш-ш-ш»)

Кульбаби тичинки,
розлетяться хороводом
(Беруться за руки і йдуть по колу)

І зіллються з небокраєм.

Вихователь: Ось прийшов час вирушити в майстерню і намалювати кульбаба. Що для цього нам потрібно?

Діти: пензлик, папір, фарби.

Вихователь: Правильно, ось вам папір і пензлик поруч. Відкриваємо гуаш жовтого кольору і малюємо сухим пензликом шапочку кульбаби. Вона кругла. Потім ми малюємо стеблинка кінчиком пензлика для малювання. Стеблинка тоненький, зелений. Що ще забули намалювати?

Діти: листочки.

Вихователь: Правильно, зелені листочки. Вони довгі. Ось такі (показую, як малювати).

Кульбаби ростуть в траві. Тому ми намалюємо ще й травичку. Подивіться на свої малюнки. Які гарні кульбаби у вас вийшли. Зробимо з малюнків виставку. У нас вийде великий одуванчіковий луг.

Стали фарби раптом - квітами,
Осяяли все навколо!
У новому жовтому сарафані
Одуванчіковий луг.

мета:

Вчити дітей передавати образ квітки, використовуючи метод стусана;

Закріплювати вміння правильно тримати стусан;

Розташовувати зображення по всьому листу;

Закріплювати знання кольорів (жовтий, зелений);

Розвивати творчу уяву дітей;

Викликати емоційно - естетичний відгук на тему заняття;

Виховувати дбайливе ставлення до природи.

Демонстраційний матеріал: зразок малюнка, картина із зображенням кульбаби в траві.

Роздатковий матеріали: стусани і пензлика на кожну дитину, серветки, гуаш жовтого і зеленого кольорів, 0.5 альбомного листа, метелики

хід заняття

В: Дзвіночок дзвонить, збирає всіх в гурток.

В: Хлопці, настав прекрасний час року. Хто знає яке?

Д: Весна.

В: Так, хлопці!

Знову до нас прийшла весна,

Скільки світла і тепла!

Тане сніг, дзюрчать струмки,

Скачуть в калюжах горобці!

Вся природа прокидається від довгого сну. А ще, хлопці, скоро розпустяться квіти.

Давайте пройдемо до магнітної дошці і подивимося на малюнок. Подивіться, у нас в групі вже розпустилася одну квіточку. А ви знаєте, як називається ця квітка?

Д: Кульбаба.

В: Правильно. Я розповім вам гарний вірш про кульбабу:

упустив сонце

Лучик золотий.

Виріс кульбаба -

Перший молодий!

У нього чудовий

Золотистий колір,

Він великого сонця,

Маленький портрет!

В: Давайте з вами розглянемо цветок-одуванчик. Який він форми? (Круглої) А якого кольору? (Жовтого) Хлопці, а на що схожий кульбаба? (На сонечко) Так, хлопці, «Кульбаби-квіти, немов сонечко жовті! »

В: Що є у кульбаби? (Стебло, листя, квітка)

В: А ще, хлопці, разом з квіточками зовсім скоро прокинуться від свого зимового сну бджоли, метелики, жучки.

Хлопці, до нас завітала гостя. Ви хочете дізнатися хто? (Так) Тоді відгадайте загадку:

Ранок. Весь в кольорах лужочек.

Але дивись: одну квіточку

Раптом спурхнув - і полетів,

І знову на кущик сіл!

Дивовижний квітка:

Ніжки, очі, стеблинка,

Між крил - складочка

Та це ж. (Метелик).

В: Метелик дізналася, що у нас в групі з'явився кульбаба. Вона рано прокинулася після довгого зимового сну, але от лихо: ще не з'явилася перша трава на землі, не розпустилися на деревах зелені листочки, не зацвіли весняні квіти на луках. А без їх нектару, аромату і солодкого соку метелики можуть загинути. Хлопці, метелик просить про допомогу.

Хлопці, ви хочете допомогти метеликам? (Так) А як ми можемо їм допомогти? Де взяти для метелики квітів? (Відповіді дітей)

А я знаю. Ми з вами можемо квіти для метелики намалювати. Давайте намалюємо для метелики найніжніші лугові квіти - повітряні і легкі кульбаби.

Давайте пройдемо, сядемо за столи. Ручки поклали на коліна, спинку випрямили. (На дошці готовий малюнок)

В: Хлопці, подивіться, будь ласка, на мій малюнок. Що на ньому намальовано? (Кульбаба)

В: Давайте розглянемо квітка:

Якого він кольору? (Жовтого)

Кокой він форми? (Круглий)

Що є ще у кульбаби?

Д: стебло, листя, квітка.

В: На що схожий стебло у кульбаби? (На паличку)

А на що схожі листя? (На товсті палички)

Ми будемо малювати сам квіточку методом стусана. Я беру пензлик біля металевого наконечника, маку весь ворс пензлика в стаканчик з водою, зайву воду прибираю про край стаканчика. Набираю жовту фарбу; лівою рукою притримують лист, щоб він не рухався за пензликом, пензлик тримаю вертикально і прикладаю посередині у верхній частині листа і прибираю. Вийшло цятка. А тепер навколо нього близько один до одного робимо багато цяток по колу. Щоб кульбаба вийшов яскравим, набираємо ще фарбу.

Давайте потренуємося з вами. Візьміть пензлик трьома пальчиками біля металевого наконечника і, не набираючи фарбу, докладемо вертикально посередині у верхній частині листа; прикладаємо і прибираємо і так по колу.

Перед тим, як приступити до роботи, розімніть наші пальчики:

Ось помічники мої, (руки вперед, пальці випрямити і розтиснути)

Їх, як хочеш, поверни: (долоні повернути вниз)

Хочеш сяк, хочеш так (пальці стискати і розтискати в такт вірша)

Чи не образяться не як.

А тепер почнемо роботу.

Подивіться на мій малюнок уважно: що в ньому не вистачає?

Д: стеблинки і листочків.

В: Якого кольору стебло і листочки у квіточки?

Д: Зелені

В: А на що схожі вони?

Д: На палички

В: Стебло і листочки ми будемо малювати звичайними пензликами. Необхідно взяти пензлик біля залізного наконечника трьома пальцями. Набираємо на ворс пензлика зелену фарбу і малюємо стебло, починаючи від квітки до низу аркуша. Стебло у кульбаби тонкий. А потім малюємо листочки, починаючи знизу від стебла в сторони. Листочки у кульбаби товсті.

В: Хлопці, давайте з вами зробимо виставку наших малюнків. Подивіться які гарні квіти вийшли.

А тепер давайте закриємо очі. (Прикріпити на кожен малюнок метелика)

Відкриємо очі. Подивіться скільки метеликів злетілися на ваші квіточки.

Квіти прикрашають луки і ліси,

Але це не тільки природи краса-

У них бджоли знаходять цілющий дар,

І метелики п'ють з них солодкий нектар.

Не треба, друзі, їх безглуздо рвати,

Не треба букети з них складати ...

Зів'януть букети ... Загинуть квіти ...

І більше не буде такої краси!

Хлопці, нехай квіти краще залишаться на ваших малюнках і будуть довго радувати нас.

В: А тепер давайте ми з вами самі перетворимося в квіточки:

Каже квітки квітка:

Подніміка свій листок, (піднімати і опускати руки)

Вийди на доріжку,

Так прітопні ніжкою; (Ходьба на місці)

Так головкою покачай

Вранці сонечко зустрічай! (Обертання головою)

Стебло нахили злегка, (нахили вперед)

Ось зарядка для квітки.

А тепер росою вмийся, (імітувати умивання)

Обтрусіть і заспокойся. (Струшування кистями рук)

Нарешті готові всі

День почати в усій красі.

В: Хлопці, що ми з вами сьогодні малювали?

Для кого ми малювали квіточки?

Хто до вас прилетів і сів на кульбаби?

Як потрібно ставитися до квітів?

Вам сподобалося наше заняття?

конспект відкритого заняття

З малювання у другій молодшій групі

«Кульбаби-квіти, немов сонечко жовті».

виконав:

Вихователь Мадоу д / с «Колосок»

Юшина А.Ю.