Опис картини з степанова лосі. Маленький твір: опис картини

Урок російської мови у 2 класі

Вчитель початкових класівМАОУ Іллінської ЗОШ

Домодєдівського району

Білозерова Т.В.

Тема «Твори з картини А.С.Степанова «Лосі» Мета уроку:
- познайомити учнів із життям та творчістю художника А. С. Степанова.Завдання: - Вдосконалення навички опису картини; формування вміння будувати текст у певній послідовності; визначати основну думку твори;- розвиток здатності правильного вживання слів в усному та письмовому мовленні; розвиток почуття прекрасного;- Виховання інтересу до живопису; прищеплення любові до природи та тварин; естетичне сприйняття мистецтва.Обладнання: репродукція картини А. С. Степанова "Лосі", портрет художника.Хід уроку:
Вчитель.Хлопці, сьогодні ми описуватимемо тварини, щоб зрозуміти про кого ми говоритимемо, вам потрібно відгадати загадку:Не голос – гучна труба,Велика верхня губа,На ньому - величезні роги,Йому природа дорога.У лісі більше звіра не знайшлосяЯкщо він – сохатий, значить …Описувати ми лося, вірніше картину А.С.Степанова «Лосі».Відомості про автора. А. С. Степанов народився 24 квітня 1858 року в сім'ї військового, колишнього учасникаСевастопольська оборона. Олексій Степанович рано залишився сиротою. Незважаючи на явні здібності до образотворчого мистецтва, Степанов на вимогу опікуна вступає в Межовий інститут, який закінчує в 1879 зі званням землеміра. Однак потяг до мистецтва перемагає: він визначається вільним слухачем у Московське училище живопису. У 1905 році за заслуги у образотворчому мистецтвіСтепанова обирають членом Академії мистецтв.Степанов користувався коханням своїх колег. Це був делікатний, добра людина. У житті А. С. Степанов був напрочуд скромною людиною. У нашій пам'яті художник залишиться своїми ліричними пейзажами, з людьми, що їх населяють, звіром і дають уявлення про життя російської глибинки рубежу 19-20 століть.Незадовго перед смертю Олексій Степанович Степанов знищив свій архів. Проте весь він – у своїх картинах.Вчитель.Сьогодні ми з вами познайомимось із його картиною, яка називається «Лосі». Подивіться на картину.

- Що зображено на ній? (Відповіді дітей).- Опишіть, якими зобразив лосів митець? (Відповіді дітей).- Яка пора року зображена на картині? (Відповіді дітей).– Що ми бачимо на задньому плані картини? (Відповіді дітей).- Яке загальне враженнявід картини А. З. Степанова? (Відповіді дітей).- Чому? (Відповіді дітей).- Чому картина називається "Лосі"? (Відповіді дітей).- З яких частин складатиметься план нашого твору? Назвіть їх. (Відповіді дітей).- Про що ми говоритимемо у вступі? (Відповіді дітей).- Що включатиме основна частина твору? (Відповіді дітей).- А що ми напишемо в ув'язненні? (Відповіді дітей).- Давайте складемо зразковий план.

План


1.Вступ.
Художник А. С. Степанов та його картина.2. Основна частина.а) пору року, зображене на картині. Прикмети зими.б) предмети, що зображені на задньому плані картини.в) опис лосів:г) фарби, використані художником.3. Заключна частина.- Які почуття викликала у вас картина Лосі?- На яку думку наводить нас ця картина?Слова для довідок:
1. Художник: знаменитий, талановитий, великий, відомий; художник, художник; картина, полотно2. Основна частина. - зимовий пейзаж.Опис лосів:
- розміри
- вовна- голова, роги- ноги, копитаФарби, використані художником.зима; голі дерева; кучугури снігу; низьке небо; хмарний зимовий день.Великі, могутні, високі, горді;Груба шерсть, коротка, коричневого кольору.Велика, з витягнутою мордою; широкі, плоскі, гіллясті, гарніВисокі, стрункі, довгі, світло-сірі; сильні, міцні, широкіКоричневі, сірі, похмурі, нудні, темні3. Заключна частина (Почуття, враження) Сумне, тужливе, нудне, сумне, жалісливе.- Який вступ нам би підійшов? (Відповіді дітей).- А який висновок ви б використали у своїх творах? (Відповіді дітей).Написання твору хлопцями. Приклади дитячих творів. Текст не редагувала.
    А.С. Степанов – талановитий художник. Картина "Лосі" викликає смуток. Художник використовував у картині темні сірі фарби.
Дерева та чагарники без листя і вкриті снігом. Небо сіре та похмуре. У середині картини ми бачимо стог сіна. Лосина сім'я знайшла його. Лосі стали їсти сіно. Мама витягла шию і їсть. У тата величезні гіллясті роги та сильні міцні ноги. У лосів жорстка і темна шерсть. Одне лосеня сховалося за маму.(Іванова Поліна, 2 клас)
    А.С. Степанов-знаменитий російський художник. Він написав картину "Лосі".
На картині небо похмуре. Дерева стоять без листя. Посередині стоїть стог сіна. Біля нього родина лосів. Великий лось - тато, у нього гарні роги. Поменше – мама-лосиха. Вона простягла голову до сіна. А два маленькі лосеня теж їдять сіно. Маленьке лосеня сховалося за маму, бо йому холодно.Картина викликає сумний настрій. Хочеться допомогти лосям.(Радзівілюк Роман, 2 клас)
    А.С. Степанов – талановитий російський художник. Він використовує сірий і коричневий кольори. На картині «Лосі» пора року – зима. Небо сіре та темне. Вдалині темний сосновий ліс. У середині стог сіна. Біля сіна родина лосів. Великий лось-тато, поменше – мама. Один із лосят ховається за маму. У тата гарні роги, у нього дуже товста шкіра. Мама підвела голову і почала їсти сіно.
Картина викликає сумний настрій.(Бурів Денис, 2 клас)
    А.С.Степанов писав картини про російську природу та тварин. Він використав у картині «Лосі» похмурі кольори.
На картині художник зобразив пору року зима. Усі дерева голі. На задньому плані сосновий ліс. У середині картини стоїть стог сіна. Лосі знайшли його. Батько почув шурхіт і прислухався. Але на узліссі нікого не було. Мама тягне голову до сіна. А маленькі лосяти їли сіно. Одне лосеня сховалося за маму.Настрій у картини похмурий. Коли дивишся на цю картину, хочеться допомогти лосям.(Китова Марина, 2 клас)
    А.С. Степанов – відомий російський художник. Він писав картини про тварин та російську природу. Ми на картині «Лосі» бачимо, що художник використовував сірі барви.
Небо сіре, а дерева стоять без листя у снігу. З зимового лісуприйшла родина лосів. Вони побачили стог сіна. Лосі стали їсти його. Великий лось дивився на всі боки, щоб не було небезпеки. У нього гіллясті роги, вони гарні. Це тато. Мама витягла голову до сіна і їла. Одне лосеня сховалося за маму, а друге їло сіно.Ця картина викликає смуток. Хочеться допомогти цим лосям. (Кохтенко Іра, 2 клас)

Джерела: http :// www . artlib . ru / objects / галереї _32/ artlib _ галереї -16145- b . jpg - картина

Ціль:вчити дітей висловлювати свою думку усно і письмово, складати пропозиції за опорними словами, розвивати увагу, пам'ять, усне та письмове мовлення, використовувати набуті знання з навколишнього світу та читання, застосовувати вивчені орфограми, виховувати любов до навколишнього світу та до Батьківщини.

Заплановані результати: учні навчатися складати розповідь про картину, будувати повідомлення в усній та письмовій формах, аналізувати, робити висновки, порівнювати, аргументовано відповідати, доводити свою думку.

Обладнання: Інтерактивна дошка, проектор, ноутбук, презентація на тему “Художник О.С. Степанов”.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Подивіться на дошку. Ми з вами зараз перебуваємо не в класі, а у картинній галереї художника Олексія Степановича Степанова.

ІІ. Підготовча робота

1) Знайомство з художником та його картинами.

Олексій Степанович Степанов народився 1858 р. у Сімферополі, у ній потомственого дворянина, офіцера. Художник любив російську природу, їм написано багато картин.

"Зимовий пейзаж"

"Осінь"

"На Волзі"

2) Ознайомлення з головним персонажем картини.

Уявіть: навколо лежить сніг, пустельне, засніжене поле, а там вдалині видніється ліс, а з нього виходять... Послухайте та подумайте. Хто наші герої?

Важкі роги за вагою,
Ходить важливо він лісом:
Він господар, а не гість –
Похмурий і сердитий. (Лось)

Він із лісу вийшов знову,
Чи не олень і не корова.
Зустрітися нам довелося
Познайомтеся це ... (Лось)

В. Стручков

Вчитель: Так, це велика, сильна тварина. Водиться у наших лісах. Можна зустріти навіть у Підмосков'ї біля Національного парку Лосиний острів. А зараз ми послухаємо ваші повідомлення про лосе.

Учень 1: Ми юннати. Ми знайшли про нашого героя багато цікавого. Я дізнався, що лось – дуже велика тварина. Довжина тіла 3 метри, висота в загривку 2,5 метра, а довжина хвоста 12-13 см.

Учень 2: Я дізнався, що маса тіла дуже велика 360-600 кг. Тварина дуже сильна, її бояться і вовки, і навіть ведмеді.

Учень 3: Це дуже добра тварина з грізним виглядом, але сам лось ні на кого не нападає. Любить свіжу траву та молоденькі осинові гілочки.

Вчитель: Молодці! Наші юннати зі своїм завданням упоралися.

ІІІ. Робота з картини А.С. Степанова "Лосі".

Вчитель: Зараз кожен із вас стане спостерігачем, і ми розглянемо картину “Лосі”.

Вчитель: Яка пора року?

(Настала зима.)

Розкажіть, які зміни сталися у неживій природі?

(Сірі хмари затягли небо. Вся земля вкрита снігом. На снігу видно сліди тварин.)

Вчитель: Кого художник зобразив у центрі картини?

(Це лосі. Вони зголодніли і прийшли на галявину.)

Вчитель: Звідки вийшли лосі?

(Лосі вийшли з лісу.)

Чим вони зайняті?

(Вони побачили сіно. Маленькі лосята із задоволенням жують.)

Вчитель: Подивіться, великий лось уважно дивиться на всі боки. Чому?

(Він їх стереже)

Вчитель: Молодці! Ви все правильно відповіли. На галявину прийшла родина лосів. У лісі стало мало корму, а на галявині стоїть стог сіна. Стіг – це велика копиця. Її заготовили люди, які працюють у цьому лісництві.

IV. Фізкультхвилинка.

Лось крокує по діброві:
Тріск і шум стоїть довкола.
Стільки шуму, щоб знали:
"Не стріляйте, я ваш друг!"

У заповіднику сохатий
Не боїться нікого.
Він, звичайно ж, рогатий,
Але роги для чого?

По секрету між нами:
Якщо хтось нападе,
Налякає він рогами
І тихенько піде.

(Діти представляють велику тварину та виконують довільні рухи, які відповідають тексту.)

V. Робота зі складання пропозицій.

Кожен із вас зараз стане письменником . На дошці ви бачите питання та опорні слова. Ці слова можна використовувати при складанні своїх пропозицій.

Опорні слова:

Настала зима, зимовий ліс, стог сіна, сім'я лосів, лосята, взялися їсти, смачне, запашне сіно, лосиха, старий лось, сильний, темного кольору, величезні, гіллясті роги, насторожено прислухається, чи нема небезпеки.

VI. Практична робота.

Вчитель: Нині ж ви складіть і запишіть, використовуючи опорні слова, невеликий твір по картині А.С. Степанова "Лосі".

Виконавши перевірте свою роботу.

Що ви сьогодні нового дізналися і чого навчилися на уроці?

Дякую. Урок закінчено.

Картина «Лосі» - це картина про тварин та природу. Дивлячись на картину, одразу розумієш, як митець любив навколишній світ. Під час малювання картини митець користувався холодними квітами, тому здається дуже холодно та морозно. За допомогою таких кольорових гам художник намагається передати ту печаль і смуток, які відчувають лосі. Про те, як нелегко, узимку добувати собі їжу. Дивлячись на це полотно стає сумно та сумно, хочеться допомогти тваринам пережити цю холодну зиму.

Прийшла зима. Небо сіре. Навколо лежить пухнастий сніг. На задньому плані видно чагарники та голі дерева, вкриті снігом. Порожньо навколо. Видно лише добродушні лосі, які шукають собі їжу. А коли вони знаходять копицю сіна, молоді лосяти відразу ж беруться за їжу. А старший лось, одразу видно він глава сімейства, спостерігає, щоб нічого, не перервало їх трапезу. Він, здається, помічає тихий нечутний шурхіт, бо він оберігає свою сім'ю. Відчується, що лосі вже неодноразово сюди приходили. Вони знали про те, що на цій галявині є копиця сіна. Взимку дні дуже короткі, і тому лосям треба поспішити, щоб встигнути до себе в хащі.

Дивлячись на полотно, відчуваєш, як пробігає холодок, найшвидше через великої кількостіснігу, що символізує зимові прохолоди. Проте відчувається тепло від сільської обстановки. Копа сіна нагадує про те, що неподалік знаходиться село зі своїм тихим і спокійним життям. Лосі на картині показують зовсім протилежне життя. Життя дике, повне небезпек. Де потрібно, щоб залишитися живим, бути постійно напоготові, добувати собі їжу у важких природних умовах.

Художнику вдалося цією картиною, за допомогою фарб зобразити зимову холоднечу і той смуток, який відчувають лосі у важкий зимовий час.

Опис картини Лосі Степанова

Переді мною картина талановитого художника А.С.Степанова "Лосі". В основному, на його картинах зображені тварини, природа, тому що він любив російську природу. адже їм важко знайти собі їжу. Картина викликає сумний настрій через морози, лосяти, яким хочеться допомогти пережити цю сувору зиму.

Настає зима і стає все холодніше і холодніше. Всюди білий пухнастий сніг. Птахи давно полетіли в теплі краї, а ведмеді лягли в сплячку. собі поїсти, а знайшовши стог сіна, лосята відразу ж почали його їсти. Тим часом, лось стежив за тим, щоб не було ніякої небезпеки для них. Він виглядає дуже уважним, бажаючим захистити своїх дитинчат. Взимку темніє рано, тому лосятам треба поквапитися. Скоро вони завершать свою вечерю і вирушать у далеку хащу лісу.

Мені подобається ця картина за те, що художник зміг за допомогою фарб описати настрій у зимовий час. Також він зміг зобразити смуток, який відчувають лосята через важку зиму.

Твір для 2 класу

Твір №3 за картиною Лосі

Степанов Олексій Степанович – великий російський художник-живописець. Їм було написано безліч картин: «На Волзі», «Ранковий привіт», «Діти на хмизі». Багато пейзажів відомі досі. Одним із таких пейзажів є картина «Лосі», написана 1889 року.

Виконано картину в біло-сірих тонах, тому вона і здається досить холодною, але в цьому і була задумка автора. Він хотів передати атмосферу зимових заморозків, коли на зміну зелені приходить біле оздоблення господині зими. Задній план прикрашений ніжно – рожевою плямою неба, яка з усіх боків оточена синьо-блакитним кольором.

По правій стороні видніється темний густий ліс, верхівки дерев якого висвітлюються сходом сонця. Все-таки я думаю, що на картині зображено саме схід, час, коли все довкола оживає. Ближче до центру художник уже чіткіше зображує кущі, дерева, зелені хвойні гілки ялинок, і замерзлу зимову траву, що виглядає з-під щільних заметів снігу.

Прямо посередині полотна художник зобразив світло-коричневий стог сіна, прикрашений зверху шапкою зі снігу. Видно, що ще недавно в лісі вирував снігопад, і варто було погоді заспокоїтись, звірі вийшли шукати їжу. Зграя голодних лосів, що вийшли з глухого лісу, оточила велику копицю сіна. Найстарший лось, з величезними гіллястими рогами обережно оглядається на всі боки, щоб у разі небезпеки встигнути втекти з галявини. Лосиха і молодші родичі ж жадібно кусають солом'яну купу, зовсім забувши про обережність. Можна припустити, що це невелика сім'я, що складається з: тата Лося, мами Лосихи та двох бешкетних діточок.

Колір вовни у всієї родини насичено-коричневого кольору, тому вони сильно виділяються білому тлі. Мабуть і під час полювання їх можна легко помітити, тому тварини завжди в небезпеці. На білому снігу тварини вже встигли залишити свої сліди, схожі на маленькі пром'яті ямки.

У глядача від картини відчувається невеликий холодок, швидше за все через велику кількість білого кольору, який символізує зимовий холод. Але при детальному огляді полотна на душі розливається тепло, через сільську простоту. Стіг сіна завжди нагадує нам про село і про тихе спокійне життя, в якому можна відпочити від міської суєти. Тварини показують нам, що є й інше життя, більш дике та небезпечне. Де кожний сам за себе. Де, щоб вижити, потрібно боягузливо крастися рано вранці до стогу сіна і після зимового голодування, нарешті наситити своє тіло.

  • Опис картини Ранок на Куликовому полі Бубнова

    Як відомо, історія людства є історія війн. Практично в кожну епоху люди воюють один з одним і причини цього можуть бути найрізноманітнішими.

    Архіп Іванович Куїнджі народився 15 січня 1942 року. Ще замолоду Архип почав захоплюватися живописом. Трохи пізніше він почав працювати ратушером у різних містахкраїни. У 1872 році його удостоюють звання класного художника через картину «Осіня бездоріжжя».

Тема «Твори з картини А.С.Степанова «Лосі»

Мета уроку:
- познайомити учнів із життям та творчістю художника А. С. Степанова.

Завдання:

Вдосконалення навички опису картини; формування вміння будувати текст у певній послідовності; визначати основну думку твори;
- розвиток здатності правильного вживання слів в усному та письмовому мовленні; розвиток почуття прекрасного;
- Виховання інтересу до живопису; прищеплення любові до природи та тварин; естетичне сприйняття мистецтва.

Обладнання: репродукція картини А. С. Степанова "Лосі", портрет художника.

Хід уроку:

Вчитель.
Хлопці, сьогодні ми описуватимемо тварини, щоб зрозуміти про кого ми говоритимемо, вам потрібно відгадати загадку:
Не голос – гучна труба,
Велика верхня губа,
На ньому - величезні роги,
Йому природа дорога.
У лісі більше звіра не знайшлося
Якщо він – сохатий, значить …

Описувати ми лося, вірніше картину А.С.Степанова «Лосі».

А. С. Степанов народився 24 квітня 1858 року у сім'ї військового, колишнього учасника Севастопольської оборони. Олексій Степанович рано залишився сиротою. Незважаючи на явні здібності до образотворчого мистецтва, Степанов на вимогу опікуна вступає в Межовий інститут, який закінчує в 1879 зі званням землеміра. Однак потяг до мистецтва перемагає: він визначається вільним слухачем у Московське училище живопису. 1905 року за заслуги в образотворчому мистецтві Степанова обирають членом Академії мистецтв.
Степанов користувався коханням своїх колег. То була делікатна, добра людина.

У житті А. С. Степанов був напрочуд скромною людиною. У нашій пам'яті художник залишиться своїми ліричними пейзажами, з людьми, що їх населяють, звіром і дають уявлення про життя російської глибинки рубежу 19-20 століть.
Незадовго перед смертю Олексій Степанович Степанов знищив свій архів. Проте весь він – у своїх картинах.

Вчитель.
Сьогодні ми з вами познайомимось із його картиною, яка називається «Лосі». Подивіться на картину.

Що зображено на ній? (Відповіді дітей).
- Опишіть, якими зобразив лосів митець? (Відповіді дітей).
- Яка пора року зображена на картині? (Відповіді дітей).
– Що ми бачимо на задньому плані картини? (Відповіді дітей).
– Яке загальне враження від картини А. С. Степанова? (Відповіді дітей).
- Чому? (Відповіді дітей).
- Чому картина називається "Лосі"? (Відповіді дітей).
- З яких частин складатиметься план нашого твору? Назвіть їх. (Відповіді дітей).
- Про що ми говоритимемо у вступі? (Відповіді дітей).
- Що включатиме основна частина твору? (Відповіді дітей).
- А що ми напишемо в ув'язненні? (Відповіді дітей).
- Давайте складемо зразковий план.

План


1.Вступ.
Художник А. С. Степанов та його картина.
2. Основна частина.
а) пору року, зображене на картині. Прикмети зими.
б) предмети, що зображені на задньому плані картини.
в) опис лосів:
г) фарби, використані художником.
3. Заключна частина.
- Які почуття викликала у вас картина Лосі?
- На яку думку наводить нас ця картина?
Слова для довідок:
1. Художник: знаменитий, талановитий, великий, відомий; художник, художник; картина, полотно
2. Основна частина.
- зимовий пейзаж.

Опис лосів:
- розміри
- вовна
- голова, роги
- ноги, копита
Фарби, використані художником.
зима; голі дерева; кучугури снігу; низьке небо; хмарний зимовий день.
Великі, могутні, високі, горді;
Груба шерсть, коротка, коричневого кольору.
Велика, з витягнутою мордою; широкі, плоскі, гіллясті, гарні
Високі, стрункі, довгі, світло-сірі; сильні, міцні, широкі
Коричневі, сірі, похмурі, нудні, темні

3. Заключна частина (Почуття, враження) Сумне, тужливе, нудне, сумне, жалісливе.

Який вступ нам би підійшов? (Відповіді дітей).
- А який висновок ви б використали у своїх творах? (Відповіді дітей).
Написання твору хлопцями.

Приклади дитячих творів. Текст не редагувала.

    А.С. Степанов – талановитий художник. Картина "Лосі" викликає смуток. Художник використовував у картині темні сірі фарби.

Дерева та чагарники без листя і вкриті снігом. Небо сіре та похмуре. У середині картини ми бачимо стог сіна. Лосина сім'я знайшла його. Лосі стали їсти сіно. Мама витягла шию і їсть. У тата величезні гіллясті роги та сильні міцні ноги. У лосів жорстка і темна шерсть. Одне лосеня сховалося за маму.

(Іванова Поліна, 2 клас)

    А.С. Степанов-знаменитий російський художник. Він написав картину "Лосі".

На картині небо похмуре. Дерева стоять без листя. Посередині стоїть стог сіна. Біля нього родина лосів. Великий лось - тато, у нього гарні роги. Поменше – мама-лосиха. Вона простягла голову до сіна. А два маленькі лосеня теж їдять сіно. Маленьке лосеня сховалося за маму, бо йому холодно.

Картина викликає сумний настрій. Хочеться допомогти лосям.

(Радзівілюк Роман, 2 клас)

    А.С. Степанов – талановитий російський художник. Він використовує сірий та коричневий кольори. На картині «Лосі» пора року – зима. Небо сіре та темне. Вдалині темний сосновий ліс. У середині стог сіна. Біля сіна родина лосів. Великий лось-тато, поменше – мама. Один із лосят ховається за маму. У тата гарні роги, у нього дуже товста шкіра. Мама підвела голову і почала їсти сіно.

Картина викликає сумний настрій.

(Бурів Денис, 2 клас)

    А.С.Степанов писав картини про російську природу та тварин. Він використав у картині «Лосі» похмурі кольори.

На картині художник зобразив пору року зима. Усі дерева голі. На задньому плані сосновий ліс. У середині картини стоїть стог сіна. Лосі знайшли його. Батько почув шурхіт і прислухався. Але на узліссі нікого не було. Мама тягне голову до сіна. А маленькі лосяти їли сіно. Одне лосеня сховалося за маму.

Настрій у картини похмурий. Коли дивишся на цю картину, хочеться допомогти лосям.

(Китова Марина, 2 клас)

    А.С. Степанов – відомий російський художник. Він писав картини про тварин та російську природу. Ми на картині «Лосі» бачимо, що художник використовував сірі барви.

Небо сіре, а дерева стоять без листя у снігу. Із зимового лісу прийшла родина лосів. Вони побачили стог сіна. Лосі стали їсти його. Великий лось дивився на всі боки, щоб не було небезпеки. У нього гіллясті роги, вони гарні. Це тато. Мама витягла голову до сіна і їла. Одне лосеня сховалося за маму, а друге їло сіно.

Ця картина викликає смуток. Хочеться допомогти цим лосям.

Ну що ж, почнемо. Чергове завдання для 2 класу із циклу скласти розповідь по картині. На вже опубліковано і .

Цього разу пишемо твір по картині Степанова «Лосі».

Щоб підготувати дитину до написання твір по картині, дайте відповідь на ці запитання:

План твору з картини:

  1. Яка пора року зображена? (зима)
  2. Які зміни відбулися у природі? (Сірі хмари затягли небо, земля вкрита снігом, дерева голі, видно пожухлу траву, на снігу видно сліди тварин.)
  3. Хто зображений у центрі картини?
  4. Звідки вийшли лосі? (З лісу) У лісі стало мало корму, а на галявині стоїть стог сіна. Стіг – це велика копиця. Її заготовили люди, які працюють у лісництві.
  5. Що вони роблять? (Лосі побачили сіно, маленькі лосята із задоволенням жують.)
  6. Дорослий лось уважно дивиться на всі боки. Чому? (Він охороняє своє сімейство від хижаків)

Зразок твору на картині Степанова «Лосі»

Сумно в лісі пізньої осені. Тяжке небо, низькі хмари, скупе сонце — вся природа спить. Ні ні яскравих фарбвересня, ні веселої суєти літа, ще не пробився боязкий сонячний промінець нового року. Життя в лісі завмерло до весни.
Лосі – зимові господарі лісу. У пошуках корму вони вийшли на узлісся. Тут стоїть стог сіна, добра людина передбачливо залишила його для тварин. Поки лосята їдять, їхній батько дивиться на всі боки: у будь-який момент можуть напасти вовки, їм теж хочеться їсти.
Скупа палітра, приглушені фарби, тьмяне світло передають похмурий настрій застиглої природи. І здається, що лосі єдині живі істоти в лісі, їм самотньо та холодно.

Приклад твору опису картини