Позакласний захід "Музичний калейдоскоп". Сценарій музично-розважальної програми "Музичний калейдоскоп"

Мета: активізація ініціативи та творчих здібностей підлітків через ігрові моменти; розширення загального кругозору; залучення до музичного мистецтва.

Завдання: розвиток музичної пам'яті, образного мислення, моторики рук, почуття колективізму.

Оформлення залу:

  • плакат з висловлюванням Шекспіра “Немає землі живого істоти, настільки злого, жорстокого, крутого, ніж могла хоча б годину один, у ньому музика зробити перевороту”
  • на дошці нотний стан, з нотами;
  • поле з категоріями мелодій та секторами нот.
  • повітряні кулі.

Технічне оснащення:

  • Музичний центр "КАРАОКЕ", мікрофони
  • ТБ
  • Фортепіано

Реквізит: жетони, призи учасників.

Хід заняття

Ведучий 1: - Вітаю!

Ведучий 2:- Добридень!

Ведучий 1:

Сьогодні всі земні звуки
У нас у єдиний хор злилися

Ведучий 2:

І місце немає нудьги та нудьги
Адже музика все наше життя!

Ведучий 1:- А що таке музика?

Ведучий 2:- Стародавні філософи стверджували, що музика це найбільша сила. Вона може змусити людину любити і ненавидіти, вбивати та прощати. Музика підносить почуття любові до всього. І немає на світі людей абсолютно байдужих до музики.

Ведучий 1:- Як багато написано гарних мелодій, усі вони складаються із семи нот. А ви знаєте, що це за ноти? (до, ре, мі, фа, сіль, ля, сі).

Ведучий 2:- І сьогодні ми з вами пограємось у гру, яка називається “ Музичний калейдоскоп”.

Ведучий 1:- Але для початку нам із вами потрібно створити команди.

Ведучий 2:- А створимо ми їх за допомогою питань – хто найшвидше на них відповість, той і стане капітаном команди.

  1. Ім'я стюардеси, яка стала знаменитою завдяки пісні. (Жанна)
  2. Як називається оголошення про концерт вистави?
  3. (Афіша)

Як називається російський народний триструнний інструмент? (Балалайка)

Ведучий 1:Діти, які правильно відповіли на запитання, виходять до ведучих.

Ведучий 2:– Капітани у нас є. Залишилося лише набрати команди. (капітани по черзі набирають команди з решти хлопців, що сидять у залі)

Ведучий 1:- Ну, ось, команди у нас є і оскільки жодна пісня не обходиться без назви, так і у нас кожна команда має придумати назву, але пам'ятайте, що вона має бути якось пов'язана з музикою (вигадують назви).

Ведучий 2:– Чудові назви у нас вийшли, і тепер можна сміливо переходити до конкурсів.

Ведучий 1:яка ж команда першою обиратиме ноту?

Ведучий 2:- А це ми дізнаємось за допомогою кубика. Ви зараз по черзі його кидатимете і у кого випаде найбільше число, та команда і вибиратиме першу ноту. (командири кидають кубик, вибирають, хто перший обиратиме ноту).

Перший конкурс "До".

Ведучий 1:- Конкурс "відгадай ребус". Ваше завдання відгадати ці ребуси якнайшвидше, чия ця команда це зробить швидше, та й отримує жетон (додаток N 1).

Другий конкурс “РЕ”

Ведучий 2:- Під цією нотою "Зоряна вікторина". Зараз я задаватиму

вам запитання та пропонувати три варіанти відповіді про творчість відомих виконавців. Вам потрібно вибрати правильний варіант та підняти картку. (додаток N 2)

Третій конкурс “МІ”

- Ведучий 1:Під цією нотою "Мозаїка". Зараз я роздам вам конверти, в яких знаходяться розрізані на частини фотографії зірок. Вам необхідно зібрати фотопортрет та визначити, хто зображений на ньому. (Проходить конкурс, переможцям жетон).

4-й конкурс "ФА"

Ведучий 2:- Під цією нотою "Вгадай мелодію". На дошці ви бачите табло, в якому є категорії мелодій та сектора з нотами. Ви вибираєте категорію та номер ноти, звучить мелодія і ваше завдання її відгадати. (додаток N3).

5-й конкурс "Сіль".

Ведучий 1:- Наступний конкурс "Збери рядок". Вам видаються картки, на яких написано слова пісні. Ваше завдання поставити слова у правильному порядку, дізнатися, що це за пісня та проспівати уривок пісні.

6-й конкурс "Ля".

Ведучий 2:- Конкурс капітанів називається "Музичний стільчик", запрошуємо капітанів на сцену. Тут стоять 3 стільці, а вас четверо. Поки звучатиме музика, ви повинні бігати навколо цих стільців, а як тільки вона закінчиться, кожен має сісти на стілець. Кому стільця не вистачило, той вибуває з гри, решта продовжує змагання.

7-й конкурс "Сі".

Ведучий 1:- "Алло, ми шукаємо таланти". Тут ви зможете продемонструвати артистичність та свої вокальні дані, а яку пісню ви виконуватимете ми дізнаємося за допомогою цих карток (на картках написані номери досить відомих пісень з каталогу “Караоке”) мета-співати пісню всією командою. Чия команда краще та емоційніше її виконає, та й отримує жетон

Ведучий 2:- Чудово! Ви всі чудово впоралися із конкурсами. Настала найурочистіша хвилина, підрахуйте жетони. Команда, яка набрала найбільшу кількість жетонів, є найбільш музичною і отримує приз.

Музичний калейдоскоп

В актовій залі ДШМ юні глядачі та їхні батьки займають місця. На екрані барвиста заставка під назвою заходу. О 18:00 до зали входить ведуча концерту І.В. Пархоменко…

ВЕДУЧА:- Зійшов на землю тихий вечір,
зібравши нас усіх у затишній залі.
Ми дуже раді цій зустрічі
концерту нашого на початку…

Тут, у цій школі, усі таланти!
І зустріч нашу відкриваючи,
на сцену вийдуть музиканти,
оплесків чекаючи…

На сцену, до рояля, виходять І. Бачков та О. Попкова…

ВЕДУЧА:- Іван Бачков, Попкова Ганна
Вам чудову п'єсу представлять.
І посміхнутися всіх змусять
Під звуки дзвінкі рояля.

1) Л.Райт «Веселі музиканти»

ВЕДУЧА:- Грають у парі музиканти,
нас радуючи, вдалині від бід.
Усі знають – це два таланти
Об'єднуються у ……? (дует)

(Які глядачі сьогодні -
сидять суцільні ерудити!
У калейдоскопі всіх мелодій
проблеми шкільні забуті ...)

Ми з вами наче вийшли в море.
Захід сонця нам вітрило освітлює…
І на невідомому просторі
корабель наш музика качає…

2) В.Бейлі «На заході сонця під вітрилом»

ВЕДУЧА:- У калейдоскопі візерунків не порахувати -
їх, можливо, тисячі сотень тут є…
Один з'явився і зник.
Візерунок танцювальний, несе полонез.

Він нас запрошує на казковий бал.
І потрібно, щоб ваш інтерес не зник!

3) Ф.Е.Бах «Полонез»

ВЕДУЧА:- Прізвище Бах знають усі музиканти,
портрети його є у підручнику кожному…
Щоб Баха грати, мало лише таланту -
ще треба розумним бути, сильним, відважним!

Прелюдії цієї майже триста років -
не кожен зважиться взяти музику Баха!
Але, якщо ти працюєш, наче атлет,
то Баха граєш без жодного страху!

4) І.С.Бах Маленька прелюдія C-dur - вик. І. Бачков.

ВЕДУЧА: - У музиці сонце сяє, часом,
немов рояль став небесною сферою.
Але, піаніст потрібен тільки вправний,
щоб не зіпсувати картину грою.

Звуки під пальцями, наче промені!
Музика місто наше осяє…
І прихильно сам Моцарт киває,
якщо його сонатина звучить.

5) В.А.Моцарт Сонатіна C-dur

ВЕДУЧА:- Літо, сонце, степ без краю,
трави соковиті скосили.
А у високому небі тая,
ллється пісня про Росію...

То не хор співає чудовий
під блакитною неба покровом -
це душу в піднебессі
тішить жайворонка спів...

6) П.І.Чайковський «Пісня жайворонка»

ВЕДУЧА:- Якщо заплющити очі, то звуки
складуться в різні картинки.
Там буде ліс, на гілках павутинки
все намалюють на клавішах руки.

Б'ються у вікно вночі спекотного літа
метелики, крилами світло затуляючи…
І, в напівдрімлі очі заплющуючи,
бачимо ми крила їхнього чорного кольору…

7) Ж.Массне «Чорні метелики»

ВЕДУЧА:- Живе хлопчик пустотливий -
такий уже він із пелюшок:
веселий, спритний, заводний,
до того ж негритенок ...

Коли пустувати втомиться він?
Звідки лише сили…?
Проказ у хлопчику мільйон!
Але він такий щасливий!

8) К.Дебюссі «Маленька негриня».

ВЕДУЧА:- Наш світ великий живе завжди у русі -
обходить Землю сонце в небесах.
І зірочки летять, летять у кружляння,
як панночки на казкових балах…

Поспішає річка, на мить не замовкаючи,
а хмара по небесах пливе...
І, душу вічним вальсом запалюючи,
знову музика пускається у політ!

9) К.Роллін "Вальс"

ВЕДУЧА:- Зі звуків павутиння
ми створюємо картини:
портрети та пейзажі,
і натюрморти навіть…

А де висять картини
зі звуків павутиння?
Їх тільки ті бачили,
хто був у концертному залі!

10) «Музичні картини»

ВЕДУЧА:- Сниться якось фортепіано,
що у концертному суворому залі
раптом заспівав рояль на піано
вночі, щоби не почули…

Не соромся, співай голосніше,
не лякаючись сонця світла.
Ти ж можеш forte voce
заспівати для всіх нас арієтту!

ВЕДУЧА:- У дерев'яних норвезьких будинках,
чи то злий, чи то добрий герой,
викликаючи то сміх, а то страх,
живе Кобольд – простий додому.

А ще, кажуть люди так:
Кобольд у глибоких шахтах живе.
Хто зіткнувся з ним у вузьких ходах,
Той із шахти додому не піде!

Що нам казки норвезьких дітей?
Важко нас налякати хоч на мить!
Тільки Кобольда тінь на стіні,
раптом покаже нам у музиці Гріг…

12) Е.Гріг «Кобольд»

ВЕДУЧА:- Ще за вікнами Зима
морозної ночі злиться,
але пташиною пісенькою Весна
з краплиною в будинок стукає!

Під снігом сплять квіти у лісі,
а в нашій теплій залі,
як би передчуючи Весну,
фіалки розцвітали!

«Яке диво, - скажемо ми,
нам музика відкрила -
у розпал арктичної зими
фіалки подарувала!»…

13) І.Парфьонов «Лісова фіалка»

ВЕДУЧА:- Колись несміливо входили ми до класу,
вчитель зустрічав, посміхаючись, усіх нас.
Ми ноти ледь розрізняли,
але з ним уже щось грали.

Бувало, нетвердо ми знали урок,
але знову посміхався рідний педагог,
хоч ми з натхненням брехали,
що вдома «трохи грали»…

Вчитель співає і вчитель простить,
вчитель не пам'ятає випадкових образ…
Навчання з ним здається раєм!
Давай же, учителю, зіграємо!

14) Ф.Гурліт "Вальс"

ВЕДУЧА:- стояли в повітрі звуки роялю.
Пора розлучатися, і зволікати не можна.
Але ми зустрінемося, я це знаю!
І, отже, «До зустрічі!», скажу вам, друзі…

Нас музика всіх зібрала у цьому залі,
але треба прощатися, трохи згодом…
Ми разом артистам тут аплодували,
і знову скажу вам: - До зустрічі, друзі!

Мистецтво нас робить краще, добріше,
душа тут злітає, у польоті ковзаючи!
І, якщо мріємо світ зробити світлішим,
прощатись не будемо. До зустрічі, друзі!

Музичний калейдоскоп у дитячому садку. Сценарій для дітей середньої групи

Автор: Кузнєцова Лілія Петрівна музичний керівник МБДОУ «Дитячий садок №6 «Малахіт» міста Чебоксари Чуваської республіки.

Методична розробка «Музичний калейдоскоп».

Цей матеріал буде корисним у роботі з дітьми середніх груп дитячого садка, як музичним керівникам, і вихователям. У розробці запропоновані ігри спрямовані на розвиток музичних здібностейдитини.
Середня група
Ціль:Виховувати інтерес та любов до музики за допомогою гри.
Завдання:
- Навчити дитину чути, слухати та сприймати музику.
- Розвивати в дітей віком творче мислення, ритмічний слух.
- Виховувати музичну культуру.
«Музичні стільчики»
Завдання: Вчити дітей рухатися у характері музики.
Методика проведення: Педагог каже дітям про те, що їхні стільчики перетворяться з простих на музичні. І як тільки зазвучить музика, їм потрібно проплескати, протопати або прошлепати її ритм, сидячи на стільцях.
-спокійна музика
-Вальс
-ритмічна, швидка музика
-марш
-полька і т.д.

«Ритмічні ніжки»
Завдання: Вчити дітей рухатися приставним кроком повільно та швидко.
Ніжки повільно крокують,
І один одного наздоганяють.
Крок, приставити, крок ще,
Ми крокуємо добре.

Ніжки швиденько крокують,
І один одного наздоганяють.
Крок, приставити, крок ще,
Ми крокуємо добре.

«Широке та вузьке коло»
Завдання: Вчити дітей звужувати та розширювати коло.
Коло, хлопці, ми звужуємо,
І трошки присідаємо (пружинка).
А зараз ми розширюємо,
Теж дружно присідаємо (пружинка).

«Зайчики та ведмедики»

Завдання: Освоїти різні видиритму у грі на музичних інструментах.
Опис гри: Діти діляться на дві команди, одна грає на бубнах ритм зайчиків, інша на барабанах ритм ведмедиків. Потім діти змінюються музичними інструментами. Перед виконанням на музичних інструментах ритм плескається.

Раз два три чотири п'ять,
Вийшли зайчики гуляти,
Раз два три чотири п'ять,
Та як почали скакати!

Ведмедик, ведмедик,
Весело грай!
Ведмедик, ведмедик.
Дітей не лякай!

«Бешкетний дощ»
Завдання: Вчити дітей відчувати ритмічну пульсацію, передавати її бавовною.
Як-кап, шлеп-шлеп,
Дощ весело йде,
Кап-кап, шльоп-шлеп.
Дуже повільно йде.


Стали крапельки грати,
Кап-кап-кап-кап-кап-кап-кап,
Дуже швиденько стукати.

«Швидко, повільно»
Завдання: Навчати дітей розрізняти темп музики.
Опис гри:Діти біжать під швидку музикуу розсипну по всьому залі, під повільну-рухаються на носочках.

«Музичні замальовки»
Завдання: Навчати дітей рухатися під музику, зображуючи різних тварин.
1.Як солдати крокували,
Дружно промарширували,
Лівою, правою, раз і два,
Ось яка малеча!

2. А зараз підемо як ведмедики,
Ми як ведмедики, пустуні!
Перевалку, раз і два,
Ось яка малеча!

3. Як конячки ми поскачемо,
І не може бути інакше,
Вище ніжки раз і два,
Ось яка малеча!

4. А зараз ми як лисички,
Дуже хитрі сестрички,
Плавно хвостиком раз, два,
Ось яка малеча!

5.Ми підемо, як півники,
Золоті гребінці,
Разом дружно, раз і два,
Ось яка малеча!

6.Ми як метелики летимо,
Друг на одного не дивимося,
Плавно махаємо, раз і два,
Ось яка малеча!

«Веселий металофон»
Завдання: Вчити дітей ритмічно грати глісандо на металофоні.
Опис гри: Діти на слово дзинь грають глісандо, на другому куплеті грають по одній пластині.

Дзинь, дзвенить, дзинь дзвенить,
Дзинь - металофон.
Дзинь - який, дзинь який,
Дзинь - веселий він!

Тук, тук, тук, по черзі,
Застукали ми по нотах
Тук, тук, тук стукаємо весь день.
Займатися нам не ліньки.

Сценарій конкурсу "Музичний калейдоскоп" для 3-4 класів

Вчитель музики Блохіна Оксана Володимирівна,КДУ «Світанок Середня школа»

Ціль : створення умов для активного залучення дітей до цікавого підбиття підсумків тижня музики.

Завдання :

Сформувати цілісну систему знань на тему позакласного заходу;

Виховувати любов до музики.

Формувати вміння працювати у групах

Учасники гри : ведучий – вчитель та 3 команди гравців

Хід гри

Організаційний момент

1 слайд - титульний

Ведучий: Доброго дня всім, хто зібрався сьогодні у нашій затишній залі. А зібралися ми з вами з особливого випадку.

Без музики не проживу й дня!

Вона у мені. Вона довкола мене.

І в спів птахів, і в шумі міст,

У мовчанні трав і в веселці квітів,

І в заграві світанку над землею.

Але хіба може вона жити без нас

Хоч би день, півдня? Хоча б година!

Без наших дум і радостей земних,

Без дрібниць смішних і несмішних?

Ми їй за все «Дякую!» говоримо

І, вірячи в торжество її, творимо! (О. Гаджікасісов)

1 жовтня – святкується Всесвітній день музики. Саме цій події ми присвячуємо конкурсну програму «Музичний калейдоскоп».

2 слайд

Скрізь, де працює чи відпочиває людина, звучить музика. Вона допомагає підняти настрій, підтримує у скрутну хвилину. І наша сьогоднішня конкурсна програмадуже тісно пов'язана з музикою та музичними інструментами. Кожен із вас зможе проявити свої творчі здібності, кмітливість, музичну ерудицію. У перервах між раундами, у музичних паузах перед вами виступлять учні початкової школи. А зараз дозвольте уявити вам учасників.Командам бажаю вдалих виступів, глядачам та вболівальникам гарного настрою. Отже, ми починаємо!

За всі правильні відповіді та виконані завдання ви отримуватимете маленькі музичні значки-нотки. А потім зможете обміняти свої нотки на цукерки із чарівної скриньки. Команда, яка набрала більшу кількість ноток, отримає суперприз. Чи готові ви подолати всі перешкоди? Зараз перевіримо!

Перший конкурс «Музична розминка»

Потрібно закінчити рядки віршів.

Я мрію стати артистом

Знаменитим піаністом

Щоб музику грати

Ноти вивчатиму

Я присяду на диван

Намалюю нотний стан

На стіні танцює промінь

Це мій скрипковий ключ

З ним вивчимо без турбот

Сім веселих дзвінких нот!

Щоб легко запам'ятовувати

Ми їх називатимемо

Села качка на гніздо

Це буде нота ДО

Спить песик у дворі

Це буде нота РЕ

Кішку з дерева зніми

Це буде нота МІ

По степу біжить дрохва

Це буде нота ФА

А в шафі літає моль

Це буде нота СІЛЬ

У небі бачу журавля

Це буде нота ЛЯ

У морі блищать карасі

Це буде нота СІ

Мама, мама як я радий

Знаю повний звукоряд

Я відповім, ти спитай

ДО, РЕ, МІ, ФА, СІЛЬ, ЛЯ, СІ. (Д. Смайлз)

Другий конкурс - "Аукціон "музичних" слів".

Командам потрібно вигадати як можна більше слів, що починаються з назви нот.

До – дім, дорога, долото…

Третій конкурс «Пантоміма»

Запрошуються по одному учаснику кожної команди. Один із учасників обирає картку з фотографією музичного інструменту. За допомогою жестів (пантоміми) він зображатиме гру на цьому інструменті, а інший учасник повинен буде по його рухах вгадати, на якому музичному інструменті грав його суперник.

Музикальна пауза.

Четвертий конкурс «Відгадай-но»

Щоб запал веселощів не згас,

Щоб час йшов швидше,

Друзі, ми запрошуємо вас

До загадок швидше.

1.Він на вигляд брат баяну,

Де веселощі, там і він.

Я підказувати не стану,

Всім знайомий ... (акордеон).

2.Рухи плавні смичка

Наводять у трепет струни,

Мотив дзюрчить здалеку,

Співає про вітер місячний.

Як ясний звуків перелив,

У них радість та посмішка,

Звучить мрійливий мотив.

Її назва ... (Скрипка).

3.П'ять сходів - драбинка,

На сходах – пісенька (ноти).

4.У якого інструменту

Чи є і струни, і педаль?

Що ж це таке? Безперечно,

Це славний наш…(рояль).

5.Приклав до губ я трубку -

Полилася по лісі трель,-

Інструмент той дуже тендітний,

Називається ... (сопілка).

6.То товстіє, то худне,

7.Зверху шкіра, знизу теж,

А в середині пусто (барабан).

8.В руки ти її візьмеш,

То розтягнеш, то стиснеш.

Дзвінка, ошатна,

Російська, дворядна (гармонь).

9. У лісі вирізано,

Гладко витесана,

Співає-заливається.

Як називається? (Скрипка)

П'ятий конкурс Вгадай музичний інструмент »

3-5 слайди

Зараз на слайді вам буде представлено картинку, на якій зображено музичний інструмент. Ви відкриватимете по 1 квадрату. Ваше завдання вгадати його, відкривши якнайменше квадратів.

Відповідь: гітара, рояль, акордеон.

Музикальна пауза.

Шостий конкурс «Мульти-пульті»

6-8 слайди

Представнику від кожної команди треба згадати та виконати пісню мультиплікаційного героя (крокодил Гена, кіт Леопольд, Левеня та Черепаха).

Сьомий конкурс: «Відгадай ребуси»

Запрошуються по два учасники від кожної команди. Учасникам пропонується відгадати музичні ребуси.

9 слайд

Музикальна пауза:

Восьмий конкурс «Вгадай мелодію»

На сцену запрошуються чотири учасники від кожної команди. Командам пропонуються мелодії відомих пісень. Кожен учасник розпочинає свій виступ словами "Я вгадаю цю мелодію з... нот" (від 7 нот, мінімум – три). Хто вибере найменшу кількість звуків, той і вгадує. Музика звучить як одностайної мелодії. Слухайте словесну підказку.

1. Пісня про райський куточок, де синє небо, спекотне літо та вічна фруктова дієта. (Чунга Чанга)

2. Пісня про щоденні заняття дітей протягом 10-11 років. (Чому навчають у школі)

3. «Пісня – страшилка» у тому, що може статися, якщо ходити темним лісом, без супроводу дорослих. (Сіренький козлик)

4. Пісня про дуже складну арифметичну дію, відому практично всьому людині. . (Два на два чотири )

5. Пісня про скорочення мімічних м'язів особи, що призводять до гарного настрою всіх оточуючих. (Посмішка)

6. Акція співчуття до неживого предмета (Маленькій ялинці холодно взимку)

Дев'ятий конкурс «Бліц – турнір»

Запрошуються по два учасники від кожної команди. Наразі оголошується бліц – турнір. Учасники команд по черзі відповідають на запитання. За кожну правильну відповідь надається значок-нотка.

1. Що ми чуємо вухом? (Звук).

2.Як називають музиканта чи співака, який грає чи співає у супроводі оркестру чи хору? (соліст).

3.Музичний інструмент у формі столу на трьох ніжках (рояль).

4.Як називаються графічні знаки для запису музичних звуків? (Ноти).

5. Те, що натягують на гітарі (струни).

6.Урочиста пісня – символ держави (гімн).

7.Сумне сумне звучання музики (мінор).

8. Те, що є у кожної людини, виникає в результаті коливання зв'язок (голос).

9. Веселе оптимістичне звучання музики (мажор).

10.На якому інструменті грав Шерлок Холмс? (Скрипка).

11. Назвати клавішний музичний інструмент

12.Назвать російський народний струнний музичний інструмент

13. П'єса у чіткому ритмі для супроводу військових парадів, демонстрацій, ход ( марш)

14. Автор, творець музичних творів ( композитор)

15. Численний колектив музикантів інструменталістів (оркестр)

16. Ансамбль із двох виконавців (дует)

17.Назвіть духовий музичний інструмент

18.Лирическая, задумлива пісня супроводжує заколисування дитини (Колискова)

19.Російські народні пісні, засновані на багаторазовому повторенні невеликого куплету (частушка)

20. Яким ключем не відчиниш двері?

21. Яка російська народний інструментє у кожному будинку? (ложки)

Музикальна пауза

Ведучий: Непомітно пролетів час. Наша конкурсна програма добігла кінця. Наразі журі оголосить остаточні підсумки. Давайте підтримаємо команди дружними оплесками.

ПІДСУМОК ГРИ.

НАГОРОДЖЕННЯ.

10 слайд